Як на Полтавщині впроваджували пілотний проєкт «вторинки»

З 1 квітня на Полтавщині стартував другий етап медичної реформи. В області запроваджують пілотний проєкт з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги. Для участі в пілоті відібрали 56 медичних закладів, які уклали договори з Національною службою здоров’я України (НСЗУ).

Реформа вторинної медичної допомоги не менш важлива, ніж реформа первинної ланки, оскільки на лікарню пацієнти покладають найбільші очікування, пов`язані з наданням якісної медичної допомоги. Вона, власне, і є найбільш витратним сектором медичного обслуговування, і тут, перш за все, необхідно думати про цілеспрямованість використання ресурсів (і фінансових, і кадрових, і матеріально-технічних).

В інтерв`ю сайту «Сьогодні» колишній заступник в.о. міністра охорони здоров`я Павло Ковтонюк «розкрив» проблему медреформи на прикладі пілотного проекту вторинної ланки на Полтавщині.  На його думку, медики оперували навіть тих, хто цього зовсім не потребував. Для чого це робилося? Фінансування медичних закладів здійснювалося, зважаючи на кількість зайнятих ліжок у відділеннях. Тобто, отримати гроші з бюджету можна було лише зайнявши ліжка в лікарні.

– Зараз таких випадів буде менше – запроваджені зовсім інші електронні системи звітності. Заклад нестиме відповідальність за такі випадки. Якщо людина лежала в хірургії, а потребувала амбулаторного лікування, то в кращому випадку оплатять амбулаторне лікування, – розповідає Павло Ковтонюк.

Також Ковтонюк розкрив проблему фінансування медустанов. Він вважає, що існує упередження, нібито потрібно прорахувати загальну кількість населення, затвердити медичні протоколи, порахувати вартість медичних товарів. Але лікарня не починає працювати «з нуля», і вже приблизно відомо яку кількість пацієнтів заклад обслуговує.

За його словами, зараз немає певності у тому,  які насправді послуги були надані, бо лікарні видають одні послуги за інші, чи дійсно структура собівартості в лікарні є адекватною до того, що вона має. Але за півроку завдяки електронній системі це легко дізнатися. Прогнозує, що реформа вторинної ланки матиме багато сюрпризів, бо є багато речей, коли бажане видавалося за дійсне.

На відміну від первинної ланки, на вторинному і третинному рівні пацієнти не укладатимуть декларації з лікарями. Послуги автономних медустанов буде закуповувати Національна служба здоров’я України. Оплата буде проводитися на основі інформації та документів, внесених постачальником медичної допомоги до системи eHealth.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: