Як на Полтавщині реалізується нова модель фінансування стаціонарів

З 1 квітня 2019 року у Полтавській області стартував пілотний проект щодо оплати лікування пацієнтів у стаціонарних відділеннях за новою моделлю, яка буде поширена у всіх регіонах України наступного року.

56 медичних закладів Полтавської області підписали договори з НСЗУ і почали отримувати гроші за новою системою фінансування. Трансформація системи це, перш за все, зміна моделі фінансування. У більшості країн світу при оплаті послуг стаціонарної допомоги застосовують таку модель, як оплата за випадок госпіталізації. Коли оплачується результат роботи — комплекс послуг, наданих конкретному пацієнту. Саме така, нова для України, модель відпрацьовується в рамках пілотного проекту трансформації стаціонарної допомоги в Полтавській області.

Уже третій місяць НСЗУ працює з полтавськими стаціонарами за новітньою системою: лікарі подають усі дані щодо пацієнтів в електронному вигляді до Національної служби здоров`я, аби там могли вирахувати вартість лікування тієї чи іншої хвороби. Як прорахувати вартість лікування кожного випадку, в залежності від складності, кілька років поспіль навчали на Полтавщині американські фахівці в рамках проекту Агенції з міжнародного розвитку.

У деяких лікарнях НСЗУ, поки що, покриває лише 40% від потреби. У Зіньківській центральній районній, наприклад, 2/3 витрат. Наприклад, апендицит НСЗУ оцінює десь від 1 800 грн до 3 600 грн. Лікарі вважають, що потрібно сплачувати більше. Поки ж решту — ліки, обладнання, ремонти та комунальні послуги — дає місцева влада.

Ще одне питання — зарплата медиків. Якщо в деяких сімейних лікарів вона, після запровадження первинки, зросла у рази — до 12-18 тис. грн, то хірург-початківець поки має виживати на 3 тис. Його досвідченіший колега — на 6-8 тис.

Тож у лікарнях, хоч і обережно, але чекають змін. Водночас вчаться, як самим досягати покращення. Адже алгоритм такий: чим краще і більше пацієнтів пролікували — тим і грошей буде більше. У Києві визнають, що механізм поки що сируватий, та пілот триватиме до грудня — до того часу систему мають повністю відпрацювати.

З наступного року медреформа вповні має запрацювати по всій країні. На це Національна служба здоров’я просить у Кабміна закласти у бюджет близько 75 млрд грн.

За матеріалами «Факти ICTV»

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Не ясно,яяк я ляжу в стаціонар,тог за мене заплатять ччи я сама все оплачую???Зовсім не ясно.

2019-06-27
Ганна
Відповіcти
0

Не понімаю схеми , чим краще і більше пацієнтів, тим більше грошей, це залічуватимуть поки всі гроші не витягнуть. так вони вже давно так працюють.

2019-06-27
Даша
Відповіcти
0

Медична реформа активно впроваджується на Полтавщині. Черговий пілотний проект знову в нас.

2019-06-27
Кіра
Відповіcти
0

А в яких це хірургів зарплата 3 тис,даже якшо він початківець,якшо мінімалка більше 4 тис?

2019-06-27
Юлія
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: