Як на Полтавщині підписували декларації із лікарями протягом 2018 року

1

Аналітики визначили місяці у 2018 році, впродовж яких жителі Полтавської області підписали найбільше декларацій із лікарями.

Як на Полтавщині підписували декларації із лікарями протягом 2018 року

Як на Полтавщині підписували декларації із лікарями протягом 2018 року

За період приписної кампанії-2018 аналітики виявили, що в перші чотири місяці полтавці та жителі області активно обирали лікаря. З травня до серпня цей показник щомісяця підвищувався на 14%. Такі дані навели в Інституті аналітики та адвокації.

Надалі ситуація почала змінюватися – швидкість підписання декларацій зменшувалася з кожним місяцем. Протягом грудня приріст склав 4%. Станом на 1 січня 2019 року більшість жителів області підписала декларацію з лікарем. Із 1,4 млн пацієнтів області зробили свій вибір 972 тис. осіб, тобто 69%.

У 2018 році розпочалась реформа первинної ланки медицини, яка стосувалася сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів. У 2019 році Міністерство охорони здоров’я України реалізує пілотний проект по впровадженню медичної реформи в закладах вторинної і третинної ланки на Полтавщині. Зміни стосуватимуться спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги відповідно.

– Лікарні Полтавської області першими на собі відчують реформування вторинної та третинної медичної допомоги, а отриманий досвід ляже в основу подальших змін у медицині на території всієї України, – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Трансформація охорони здоров’я в Україні триватиме ще два роки. Заплановано, що у 2020-му медична галузь повністю перейде на нову модель фінансування.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

15 января 2019
14 января 2019