Як на Полтавщині надають юридичну допомогу для ВПО

0

Presuha_1500x991

Що таке первинна і вторинна правова допомога та чим вони відрізняються? Де внутрішньо переміщені особи можуть її отримати? Про це і не тільки фахівці благодійної організації «Світло надії» та юристи регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області розповіли журналістам на прес-конференції.

Ще у вересні 2015 року на базі БО «Світло надії» розпочав роботу. Центр безоплатної первинної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

За правовою допомогою до наших юристів звертаються внутрішньо переміщені особи стосовно різних питань цивільного, сімейного, трудового, господарського права, права соціального забезпечення. Для надання більш кваліфікованої допомоги, нами був підписаний Меморандум про співпрацю із Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, – зазначає координатор юридичної служби БО «Світло надії» Яна Кравченко.

Більше детально про надання вторинної правової допомоги розповіла Людмила Бубир, директор Другого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги:

Предметом даної угоди є співробітництво Сторін в об’єднанні зусиль стосовно організації надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам. За умовами договору, юристи Центру надання безоплатної первинної правової допомоги будуть направляти клієнтів з числа ВПО, які потребують вторинної правової допомоги до Центру надання безоплатної вторинної правової допомоги, – зазначила Людмила Бубир.

За час роботи проекту більше 400 клієнтів з числа ВПО звернулися до юристів БО «Світло надії» за первинною правовою допомогою. Про один з таких випадків розповіла юрист організації Тетяна Басан:

– До нас в Центр нещодавно звернулася жінка, яка офіційно не змогла звільнитися з роботи на підприємстві, що розташоване на окупованій території і фактично не працює. Вона не може отримати довідку про звільнення, і офіційно працевлаштуватися тут, на Полтавщині. Їй надали допомогу, роз’яснили всі юридичні моменти цієї ситуації, – розповіла Тетяна Басан.

Така допомога надається за підтримки ПРООН і Уряду Японії в рамках реалізації проекту «Забезпечення прав та законних інтересів ВПО в Полтавській області». Його мета – допомогти внутрішньо переміщеним особам соціально адаптуватися в Полтавській області в зв’язку з їх переїздом, та надати їм кваліфіковану безоплатну правову допомогу.

Основними партнерами даного проекту є Полтавська обласна державна адміністрація, Обласний контактний центр, районні Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Юристи надають допомогу у Полтаві, Пирятині, Комсомольську, Кременчуці та Миргороді.

Довідково: безоплатна первинна правова допомога охоплюватиме такі види правових послуг, як надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань, складання документів не процесуального характеру: заяв, клопотань та скарг, надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Вторинна безоплатна правова допомога включає захист від обвинувачення; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Роман Грицун, Прес-служба БО “Світло надії”

17 липня 2018