Як можна зекономити 60 % коштів на опаленні та гарячій воді

0

В Україні створюють Фонду енергоефективності теплової модернізації житлових будинків. Якщо жителі багатоквартирок користуватимуться його програмою, то в перспективі вони зможуть зекономити на опаленні та гарячій воді до 60% коштів.

Як можна зекономити 60 % коштів на опаленні та гарячій воді

Як можна зекономити 60 % коштів на опаленні та гарячій воді

Про це пише видання DT.UA, посилаючись на віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка.

— Економія платежів за тепло, електрику і газ після термомодернізації становитиме від 20% до 60%, залежно від обраного пакету. Відтак, на кожних 100 гривень, витрачених на комунальні видатки, родина заощадить від 20 до 60 гривень, — йдеться в статті.

За його словами, 85% сучасного житлового фонду України належить до найбільш низьких класів енергоефективності «E–F», і тільки 5% — до класу «С–B».

— Найлегше оцінити користь енергоефективності за шкалою вартості комунальних послуг у квартирі. Опалення однокімнатної квартири в енергоефективному будинку коштує втричі менше, ніж у будинку типової радянської забудови, — пише Зубко.

В той же час у розвинутих країнах поширені так звані «нульові будинки» (zero-energy building), що відрізняються ультранизьким споживанням енергії. Наявні технології, як зазначає віце-прем’єр, дозволяють перевести будинок старої забудови з найнижчого класу («F») в європейський — («B»).

Зубко підкреслює, що кредитні кошти, які домовласники будуть повертати банку, будуть сплачуватися саме за рахунок цієї економії.

— З 1000 грн економія може сягнути 600 грн, які, за потреби, щомісяця перераховуватимуться на виплату кредиту, а Фонд надасть допомогу в розмірі 20-50% загальної вартості проекту, що ще зменшить навантаження на відповідального домовласника, котрий проведе модернізацію. Цих коштів буде достатньо, аби скористатися практично безвідсотковим банківським кредитом на термомодернізацію. У підсумку, родина, яка скористається програмою Фонду енергоефективності, отримає оновлений будинок із економним споживанням теплової енергії, щомісячним заощадженням на опаленні та гарячій воді до 60% коштів. Здійснити проект реально за 3-5 місяців, а окупиться він приблизно за 2-3 роки, — підсумував Зубко.

За його словами, в результаті діяльності Фонду енергоефективності витрати громадян на оплату послуг ЖКГ знизяться, а держава забезпечить значно зекономити енергоресурси

15 января 2019
14 января 2019