Як закрити ФОП онлайн: покрокова інструкція

4

Як ліквідувати ФОП онлайн: покрокова інструкція

З 1 січня 2017 року кожен підприємець зобов’язаний сплачувати мінімальний розмір ЄСВ – 704 гривні щомісячно, тому багато фізичних осіб-підприємців, які фактично не здійснювали діяльність, вирішили припинити свою реєстрацію. Сьогодні «Трибуна» розповість, як оминути черги до державного реєстратора і припинити реєстрацію як ФОП онлайн.

Як ліквідувати ФОП онлайн: покрокова інструкція

Як ліквідувати ФОП онлайн: покрокова інструкція

 Для того, щоб припинити свою реєстрацію як фізична особа-підприємець, ми використаємо Портал державних послуг iGov.

Хоча на даний момент послуга із припинення реєстрації ФОП офіційно доступна лише для жителів Дніпропетровської та Тернопільської областей, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» доступ до Єдиного державного реєстру повинен забезпечувати державну реєстрацію за принципом екстериторіальності, що дає можливість використовувати сервіс незалежно від Вашого місцезнаходження.

Що ж, почнемо:

Крок 1. Зайти на iGov 

На порталі iGov на вкладці «Послуги бізнесу» – «Реєстраційні данні» – «Всі послуги» знаходите послугу «Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням». Обираєте будь-яку область, яка підсвічена зеленим кольором.

Крок 1. Зайти на iGov

Крок 1. Зайти на iGov

Крок 2. Авторизація

Авторизуйтеся в системі, використовуючи BankID або електронно-цифровий підпис.

Крок 2. Авторизація

Крок 2. Авторизація

Крок 3. Заповнення анкетних даних

Перевірте інформацію, яка буде використана для заяви, та заповніть форму з Вашими контактними даними (телефон, email).

Зверніть увагу, що всі ваші дані повинні бути внесені тільки українською мовою!

Крок 4. Відправка заяви та отримання результату її розгляду.

Після натискання кнопки «Замовити послугу» Вас перенаправлять на сторінку підписання Вашої електронної заяви електронно-цифровим підписом.

Після аналізу наданої Вами інформації держслужбовець, що обробляє Вашу заяву може виконати державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП за Вашою заявою, або вмотивовано відмовити.

У будь-якому разі, повідомлення про результат розгляду прийде на адресу електронної пошти, вказану при реєстрації заяви.

Крок 5. Звернення до Податкової інспекції

Державна реєстрація припинення підприємницької діяльності – ще не все. Після отримання позитивної відповіді, треба обов’язково протягом 10 днів звернутися до податкової інспекції за місцем Вашої реєстрації. Там треба подати ліквідаційні звіти та виконати інші дії для завершення процедури припинення ФОП.

Що робити, якщо немає електронно-цифрового підпису?

ЕЦП (електронно-цифровий підпис) можна безкоштовно отримати через органи Державної фіскальної служби. Детальніше можна дізнатися на сайті Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС.

Клієнти ПриватБанку можуть оформити ЕЦП, використовуючи Приват24: для цього у розділі «Всі послуги» треба перейти на вкладку «Бізнес» та обрати пункт «Завантажити сертифікат». У пункті «Як це працює» розміщена детальна інструкція, як отримати електронно-цифровий підпис.

Як отримати ЕЦП через Приват24.

Як отримати ЕЦП через Приват24.

Слід пам’ятати, що послуга Державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця працює у пілотному режимі, тому не варто очікувати стовідсоткового позитивного результату.

Нагадуємо, що «Трибуна» вже писала про зміни, якими встановили обов’язкову сплату мінімального розміру ЄСВ незалежно від наявності у підприємця прибутку.

25 квітня 2018