Як депутат Полтавської міської ради продає авто бізнес-класу держустановам

Відомо, що депутати міських рад за свою роботу не отримують коштів, тому часто живуть за рахунок бізнесу. «Трибуна» вирішила проаналізувати частину підприємницької діяльності Дмитра Батигіна.

Дмитро Батигін, депутат Полтавської міської ради. За інформацією на офіційному сайті, є членом постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму. Безпартійний, висунутий від Полтавської міської організації політичної партії «Рідне місто».

Володіє компанією ТОВ «Стар Лайн», яка зареєстрована з 2009 року.

Власник та дата створення компанії (ЄДРПОУ)

Власник та дата створення компанії (ЄДРПОУ)

Активно брати участь у тендерах з продажу авто його компанія почала з листопада цього року.

Так, 26 листопада ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» придбало у Дмитра Батигіна автомобіль за 1 056 413 гривень. Судячи з тендерної документації – це  Toyota Camry 2018 Premium 2.5 Dual VVT-I 6AT.

Конкурентом було ТОВ «КИТ-Т» (Миколаїв). Компанія ще жодного разу не брала участі в торгах Полтавської області. Зв’язку між цими двома фірмами немає.

Цікаво, що у списку комплектації замовника на дане авто міститься інформація про наявність сидіння із кріпленням ISOFIX:

ТД Замовника

ТД Замовника

На сайті виробника авто є уточнення, що це кріплення для дитячого сидіння:

Інформація на офіційному сайті виробника авто

Інформація на офіційному сайті виробника авто

Також у списку документів «Стар Лайн» міститься аналогічний договір з ТОВ «Нафтогазтранс-2015» на суму 778 910 гривень. Там теж представлена марка Toyota Camry, але дешевшої комплектації.

Аналогічний договір

Аналогічний договір

Інший тендер,  на придбання легкового автомобіля, у листопаді цього року оголосило Управління Служби безпеки України в Полтавській області. Свої пропозиції подали 2 учасники:

ТОВ «Компанія «Стар Лайн»

ТОВ «АРТМОТОР» (Суми)

Зв’язку між цими двома фірмами теж немає.

Переможцем знову обрали компанію Дмитра Батигіна з ціновою пропозицією 793 958 гривень. Судячи з тендерної пропозиції – це таке ж саме авто, які у в ТОВ «Нафтогазтранс-2015». Тільки різна ціна:

Договір для СБУ в Полтавській області

Договір для СБУ в Полтавській області

Різниця майже в 20 тисяч гривень. Варто зазначити, що різких змін в курсі валют не було, до того ж період укладення договорів не надто великий: серпень – листопад цього року.

Зазначимо, що усі автомобілі у цих закупівлях мають бути обов’язково нові. Адже за державний кошт не можна купувати товари, які були у вжитку.

Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти», звернув увагу на процес торгів в цих закупівлях:

– Цікавим тут є те, що учасники практично не торгувалися на всіх етапах аукціону. При цьому вони не пов’язані між собою – це може говорити про те, що 2-й учасник лише забезпечує проведення торгів. Що не є порушенням, але свідчить про низьку конкуренцію в цьому сегменті ринку.

– Аукціон ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області» – ціна незмінна за всі три раунди. 

– Аукціон Управління Служби безпеки України в Полтавській області – ціна змінилася в другому раунді лише на 2 000 гривень

На завершення зазначимо, що існують держустанови, які купують дешевші авто без дитячих кріплень в салоні, наприклад:

– Управління СБУ в Закарпатській області – авто за 449 000 гривень.

– Головне управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях – авто за 588 650 гривень.

– ДП «Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області»  – 3 авто за 1 869 000 гривень.(кожне по 623 000 гривень).

Обкладинка: Тетяна Домненко

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Шо це за діла такі? І що значить-депутати не отримують за роботу коштів?

2018-12-08
Світлана
Відповіcти
0

Торгаші йо-ма-йо)))

2018-12-08
Інна
Відповіcти
0

А для чого держустанові авто зидитячим кріпленням? Щось заплутали.

2018-12-08
Тім
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: