Як демобілізовані атовці можуть безкоштовно підвищити кваліфікацію в робітничих професіях

Хто у Полтаві займатиметься цим питанням, куди саме звернутися і які взяти з собою документи.

svarshchyky

Нещодавно у Полтавській ОДА відбулося засідання робочої групи з вирішення питань щодо здійснення заходів із соціальної і професійної адаптації учасників АТО на якому розглядали питання безкоштовного підвищення кваліфікації в робітничих професіях для демобілізованих атовців. На цю роботу з держбюджету виділено 1 млн гривень.

Від 21 червня постановою №432 Кабмін затвердив Порядок організації соціальної та професійної адаптації учасників АТО.

Тому у Полтаві в липні 2015 року, розпорядженням голови облдержадміністрації була створена робоча група, котра вирішує питання щодо професійної адаптації учасників АТО, що демобілізувалися. Аналогічні робочі групи створені при РДА та міськвиконкомах. Олег Пругло, голова робочої групи, заступник голови Полтавської ОДА, говорить :

– Це можливість для людини отримати робітничу професію, нову, іншу, безкоштовно й у зручний час. Перше завдання для районів — щоб кожен демобілізований атовець знав про таку можливість, і міг нею скористатися. Оскільки кошти надаються, слід використати їх раціонально.

Знімок-екрану-12.07.17-115653-768x507

Ніна Черняк, заступник голови робочої групи, перший заступник директора Департаменту соцзахисту населення, начальник управління фінансів та стаціонарних установ, зазначає:

– Зараз, у зв’язку з кадровими питаннями, склад робочої групи змінюється та згідно вимог затвердженого порядку, розширюється. Цього року укладено договорів на навчання близько 100 осіб. Загалом, за два роки, навчання пройшли близько 300 осіб.

Які професії входять до списку?

Усі робітничі професії з метою отримання підвищеної заробітної плати. Наприклад: водій, електрозварювальник, слюсар, сантехнік, бульдозерист і тд. Професійна адаптація учасників з вищою освітою здійснюється шляхом отримання іншої спеціальності на основі здобутого раніше освітнього (освітньо-кваліфікаційного) рівня, підвищення кваліфікації, спеціалізації.

Скільки разів можна безкоштовно підвищити кваліфікацію?

Послуги з професійного навчання надаються один раз у порядку черговості.

Які є форми навчання і його терміни?

Професійне навчання учасників здійснюється за денною, вечірньою (змінною), очно-заочною, дистанційною, екстернатною формою навчання, з відривом і без відриву від виробництва та за індивідуальними навчальними планами. Термін навчання не може перевищувати 12 місяців.

До кого звернутися спочатку?

Для отримання послуг з професійної адаптації потрібна письмово звернутися до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою за формою згідно з додатком. Додаток 1 можна завантажити за посиланням, він додається до постанови Кабінету Міністрів України.

Знімок-екрану-12.07.17-115709

Які потрібно взяти документи?

  1. копія індивідуальної програми реабілітації (для інвалідів війни);
  2. копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, або учасника війни, що засвідчується підписом учасника антитерористичної операції;
  3. Оригінал та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з перебуванням безпосередньо в районах бойових дій. Копія засвідчується підписом учасника антитерористичної операції.

Наступний крок

Орган соціального захисту населення реєструє заяву учасника антитерористичної операції у журналі. Видає направлення до обласного, Київського міського, міського, районного і міськрайонного центру зайнятості на професійну орієнтацію щодо вибору напряму професійного навчання.

Далі з урахуванням висновків професійної орієнтації, тобто тестування, яке показує до якої роботи більш схильна людина, учаснику видають направлення на професійне навчання.

Початок навчання

Учасник з направленням на професійне навчання зараховується до установи. У разі необіхдності проходить попередній медичний та наркологічний огляд.

Результат

Після успішного завершення повного курсу навчання учасник отримує такі документи державного зразка:

  • свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації – за результатами первинної професійної підготовки та перепідготовки.
  • документ про підвищення кваліфікації учасників антитерористичної операції з вищою освітою.
Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Добре зробили, що можна не лише навчитися професіям, але і підвищити кваліфікацію.

2017-07-14
Вікторія
Відповіcти
0

Це чудова можливість для колишніх АТОвців повернутись у нормальше цивільне життя, знайти себе та переключитись.

2017-07-14
Петро
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: