Як 1-міська лікарня Полтави закуповує томографічне обладнання за 16 млн гривень

Відкриті торги у системі ProZorro лікарня оголошує вдруге. Ми спробували дізнатись у чому саме полягає складність тендеру для учасників.

Як 1-міська лікарня Полтави закуповує томографічне обладнання за 16 млн гривень

Як 1-міська лікарня Полтави закуповує томографічне обладнання за 16 млн гривень

Перший тендер на «Томографічне обладнання (2 найменування)» 1-міська клінічна лікарня оголосила 6 квітня 2018 року.

Лікарня об’єднала в одному лоті комп’ютерний томограф та рентгенівський діагностичний палатний апарат. Тобто за умовами тендеру, учасник (компанія) мала б поставити або продати одразу ці два найменування товару. Якщо компанія спеціалізується лише на одній продукції – це вже обмежує її участь у торгах.

Тоді державне підприємство «УДВП ІЗОТОП» написало вимогу про усунення порушення, наступного змісту:

Вимога від ДП "УДВП ІЗОТОП"

Вимога від ДП «УДВП ІЗОТОП»

Вимогу не задовольнили, пояснивши це так:

– Предмет закупівлі визначається Замовником самостійно, виходячи із його потреб, а також принципу недискримінації учасників. Таким чином, чинним законодавством встановлено право Замовника самостійно визначати код ДК предмету закупівлі, а також формувати предмет закупівлі, виходячи із потреб лікарні. Враховуючи вищевикладене, вимога задоволенню не підлягає.

Підтримали дану пропозицію, щодо поділу товарів на два лоти компанії ТОВ Медігран Україна та ТОВ «Астріум».

Внаслідок цього Замовник відмінив торги з метою уточнення коду класифікатора, тобто поділу товарів на два окремих лоти для різних постачальників.

30 травня 1-міська клінічна лікарня Полтави оголосила торги вдруге.

Другий тендер

Другий тендер

Ціна не змінилася, а от назва – так: «Візуалізаційне обладнання для потреб медицини, стоматології та ветеринарної медицини (2 найменування)». Така зміна аж ніяк не вплинула на поділ лотів. Проблема залишилась: об’єднання в одному лоті двох різних видів медичного обладнання, а також завищенні технічні умови – призводить не тільки до дискримінації та обмеження конкуренції (участь у тендері можуть взяти тільки постачальники, які запропонують одразу дві позиції медичного обладнання), а й до зниження ефективності та економії бюджетних коштів.

Тому до Замовника знову посипалися зауваження і прохання змінити умови участі, а також зауваження щодо дискримінаційних умов:

– Уважно вивчивши медико-технічні вимоги до Апарату рентгенівського діагностичного палатного ми дійшли висновку, що сукупності даних медико-технічних вимог, відповідає тільки Мобільна радіографічна установка MACR32D, виробник – General Medical Merate (GMM) S.p.A, Італія.

Відповідь 1-міської лікарні не забарилася. Там вважають, що технічні параметри, які містяться у медико-технічних вимогах до рентгенівського діагностичного палатного апарату, жодним чином не є дискримінаційними, або прописаними під конкретного виробника:

– На ринку представлено багато моделей обладнання, що задовольняють вказаним вимогам, серед яких: Canon RADPRO MOBILE, VILLA VISITOR T30C-DR, AGFA DX-D100, DMS Rafale EZ, Technix TMS 320, Italray XMF.

Також у відповіді лікарня перерахувала виробників комп’ютерних томографів, які можуть бути потенційними учасниками.

Зазначимо, що кінцевий термін подання пропозицій 8 червня.

«Інститут аналітики та адвокації» проаналізував цю закупівлю та направив рекомендації Замовнику для усунення ризикових моментів оголошення та тендерної документації.

Олександр Довгошей, Аналітик ІАА розповів чи пішло керівництво 1-міської лікарні Полтави на зустріч учасникам:

– Нами було надіслано рекомендаційний лист до замовника, в якому ми вказали на ознаки дискримінаційних вимог у технічній частині. Також вказали на два проблемних моменти у вимогах до документів учасника: строки подачі довідки від ДПІ та надання гарантійного листа. Замовник відреагував на наш лист та зазначив, що надані рекомендації будуть взяті до уваги. На вимогу учасника відреагував зміною одного технічного критерію, та дописавши до гарантійного листа що його може бути видано не тільки виробником, а й представником виробника.

Що по факту змінилося у вимогах закупівлі:

Заміна формулювання про гарантійний лист не має значення, бо він залишився. Заміна одного технічного параметру також немає значення, бо всі інші залишилися, – підсумував Олександр Довгошей.

Для ще кращого розуміння ситуації, наведемо приклад успішної закупівлі Департаменту охорони здоров’я виконавчого органу Київської міської ради. Закупівля на медичне обладнання майже в 2 рази дорожча, але розбита на 6 лотів. Це дало змогу різними компаніям знайти потрібне замовлення та виконати його у повному обсязі. Так, наприклад:

– пересувну рентгенодіагностична систему з С- аркою для операційних – продало ТОВ «УМТ+»

– апарат рентгенологічний на 3 робочі місця з двома плоскими панельними детекторами – надало ТОВ «Ксенко»

– рентгенівську діагностичну систему на 2 робочих місця з пристроєм для оцифровування рентгенівських знімків та принтером сухого друку – продало ТОВ «Медгарант»

– мобільну рентгенівську діагностичну систему, Департамент отримав від ТОВ «Ксенко»

– рентгенівську діагностичну мобільну систему надало ТОВ «Медгарант»

– палатний рентгенографічний аппарат продало ТОВ «УМТ+»

Якби дане медичне обладнання, різне за своїми технічними характеристиками, Департамент об’єднав в один лот, то навряд чи б знайшов одного постачальника на весь товар.

Тому будемо чекати результатів: чи буде друга спроба закупівлі вдалою і які компанії проявлять бажання брати участь у тендері, для того, щоб пацієнти Полтави отримали своєчасну та якісну діагностику.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: