“Я просто йшов додому, а тітушки почали бити мене кийком”. Живі історії від очевидців сутичок у центрі Полтави

2

“Тітушки, вибухи, стрілянина та ножові поранення”. Очевидці сутичок, які відбулися 5 квітня біля арки “Газетний ряд” розповідають про те, як мимоволі стали постраждалими, і як допомагали тим, хто зазнав травм та поранень.

IMG_2646

– Я вийшов з аптеки, де купував ліки. Я йшов додому. Біля арки почався мітинг, і я підійшов поцікавитися. Зустрів знайомого, почали говорити. Я зараз хворію, ходжу з ціпочком. Я людина у віці вже. І це по мені одразу ж то й видно. А ті хлопці, які почали бійку, говорять, що вони тітушки. Чув, що з Кременчука. Та все ж я обурений,  що вони били мене. Я просто йшов додому, а тітушки кийком – розповідає Ростислав Шевченко. 

Ростислав Шевченко

Невідкладну допомогу на місці сутичок навколо арки надавала інструктор з домедичної допомоги ГО “Вартові життя” Вікторія Лоза:

 Випадково, незадовго до початку подій, прочитала у Фейсбуці, що на акцію представники забудовника планують завезти “тітушок”. Боялася за людей, тому відвезла малих додому і приїхала сюди на півгодини до початку. Рюкзак з усім необхідним для надання невідкладної допомоги у мене завжди у машині. Перед початком акції розказала всім знайомим, яких там побачила, всім поліцейським, що готова допомагати пораненим і що буду знаходитися біля кіоску “Фрукти”, – говорить Вікторія Лоза. 

Першим пораненим, до якого мене позвали, був поліцейський. Той, якому зламали ніс. Допомогу надавали разом з Ольгою Стенько – волонтером “Баррі”. Одразу зрозуміли, що у глопця, окрім перелома носа, ще й черепно-мозкова травма – він був розкоординований. Потім його забрала “швидка”.

Вікторія Лоза

Вікторія Лоза

Далі я вже переключилася на взаємодію з бригадами екстреної медичної допомоги. Під’їхало кілька машин, треба було координувати, кому куди, де забирати поранених. Я вмію робити це, бо проходила спеціальне навчання щодо правильних дій у ситуаціях з масовими жертвами. Діяла за мужнародними протоколами “First responder” – “Перший на місці події”.  За ними у ситуаціях з масовими жертвами працюють пожежники, рятувальники, парамедики всього світу.

Потім надавала допомогу й іншим постраждалим: з вивихами, забоями, розсіченнями. Декого знаходила у натовпі, інших до мене підводили поліцейські. Хочу сказати, що наші медики спрацювали дуже професійно, якісно. Можу оцінювати це, адже вже кілька разів була суддею на всеукраїнських змаганнях бригад екcтреної медичної допомоги.

Роман Грицун, Світлана Варвянська

Коментувати

2 Коментарів
кук
• 08:01 | 07 квітня 2017

Возведите ее в лик святой !

Відповіcти
бены
• 21:08 | 06 квітня 2017

“ектреної”

Відповіcти
22 березня 2018