«Я хочу бути Паралімпійським чемпіоном» – полтавський спортсмен Юрій Духно

31-річний Юрій Духно нещодавно повернувся до Полтави з Міжнародного Польського чемпіонату з бочча. Сьогодні, 20 жовтня, чоловік розповів про поїздку, результати, а також плани на майбутнє.

IMG_2877

Кошти на поїздку збирали спільними зусиллями:

– З миру по нитці – голому сорочка, – цитує прислів’я Юрій Духно.

Чоловік розповідає, що в нього травма шийного відділу хребта, яку він отримав у дев’ятнадцятирічному віці:

– Тоді я не думав про спорт. Я думав про те, як вижити. Але потім, коли я став сильним, почав займатися спортом.

IMG_2875

Пан Юрій зазначив, що з 1984 року бочча є паралімпійським видом спорту. Попри це, Україна жодного разу не представляла себе на іграх у цьому виді спорту.

– Мали змогу, була надія представити в Ріо цього року, але трошки не дотягли, – додає чоловік.

IMG_2878

Нещодавно Юрій Духно брав участь у Польському міжнародному чемпіонату з бочча, який відбувся з 6 по 10 жовтня в місті Познань. До участі в турнірі долучилися 52 спортсмени з 16 країн світу.

– Нашу країну представили 4 спортсмени. Ми посіли у загальному заліку в парі четверте місце, в одиночному розряді – четверте та п’яте, – розповідає пан Юрій.

IMG_2881

Начальник регіонального центру інвалідного спорту «Інваспорт» Олександр Верещак розповів, що бочча – один з тих видів спорту, який тільки починає розвиватися в Центрі:

– Наш центр працює зі спортсменами з вадами слуху, зору, опорно-рухового апарату, та розумово відсталими. Видів спорту дуже багато у нас – футбол, легка атлетика, настільний теніс, плавання, волейбол, шахмати, шашки, бочче. Дуже багато цих видів спорту вже розвинені, а є й такі, де ми тільки починаємо працювати. Один з них – бочча.

IMG_2883

Чоловік зазначив, що змагання з бочча в країні проводилися на рівні Чемпіонату України. Він додав, що зараз стоїть питання про створення потужної команди, яка б могла вже в наступних іграх себе показати.

– Головне – знаходити спортсменів для подальшого розвитку цього виду спорту.

Довідка: Бочча – це гра з м’ячем, різновид боул-спорту, поруч з боулзом і петанком; походять від найдавніших ігор Римської імперії. Бочче зазвичай грають на ґрунтовому чи заасфальтованому полі (27 метрів в довжину і від 2,5 до 4 метрів у ширину). Кулі для гри (бочча) можуть бути металеві або пластмасові. На відміну від куль для боулзу, кулі для бочча мають сферичну форму.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: