Виносні столики, завеликі піддони та порушення норм ДБН: як представники місцевої влади літні майданчики оглядали

Депутатська комісія з питань розміщення тимчасових споруд та малих архітектурних форм провела інспекцію літніх майданчиків закладів громадського харчування.

Вже традиційно на початку сезону відпочинку полтавські підприємці почали облаштовувати літні майданчики кав’ярень вздовж вулиці Соборності. Минулих років до підприємців виникало багато запитань, адже більшість з них грубо порушувала встановлені норми ДБН. Члени постійної депутатської комісії Полтавської міськради обстежили ряд таких споруд, аби дізнатись, чи виконали представники бізнесу свої обіцянки внести корективи відповідно до отриманих зауважень.

— На жаль, для проведення кардинальних змін необхідний час. Ми наведемо лад у місті, дайте нам для цього трохи часу. Сподіваюсь, що Полтава з часом виглядатиме як сучасне європейське місто, — говорить голова комісії Тетяна Юрченко.

Інспекцію почали з закладу «Тот самый Барашек», що належить полтавському ресторатору Дмитру Собакарю. Комісія відзначила заклад за дотримання вказаних норм та модульне озеленення, проте все ж запропонувала збільшити кількість виходів з майданчику для кращого візуального вигляду.

Натомість наступний заклад — «Галушка» фактично не відповідає зазначеним вимогам та затвердженому плану візуалізації. Серед основних зауважень — завеликий піддон майданчику, відсутність додаткового озеленення вздовж основи конструкції та чорний колір піддону. І хоча підприємці знову порушили будівельні норми, комісія пішла на поступки та запропонувала перефарбувати піддон у сірі кольори, додати озеленення та замінити покриття тенту. Власники закладу прийняли зауваження та пообіцяли якомога скоріше владнати ці нюанси. За дорученням комісії, інспекція з благоустрою вручила підприємцям припис усунути недоліки до 10 травня.

Комісія спрямувала до закладу «Beerлога», який тут же отримав пропозицію прибрати центральні секції модульної конструкції для візуального збільшення простору та приховати основу металевих конструкцій.

Другим закладом, що отримав відзнаку від депутатів, став «Valber pub». Підприємець пішов простим шляхом та встановив навісні парасольки над винесеними дерев’яними столами. При цьому обидві конструкції легко й швидко прибираються. Власнику закладу запропонували додати трохи озеленення по периметру майданчику.

Ледве не єдиними, хто не отримав ані зауважень, ані пропозицій, стали кафе «Хвилинка» та «Місцева кав’ярня». Коментуючи рішення депкомісії, власниця останньої Катерина Бабіч розповіла про плани упорядкувати літній майданчик для комфорту відвідувачів з дітьми.

Власнику сусуднього ресторану «Джигіт» запропонували розширити місце для дерева посеред майданчику та, як і попередникам, перефарбувати піддон закладу у  сірий колір.

Зазначимо, комісія оминула «Shade Burger» та «Франсуа», адже наразі майданчики ще встановлюються.

Депутати та журналісти попрямували до «New York Street Pizza», і відразу ж помітили кілька порушень з боку його власників. Відповідно до затвердженого плану візуалізації, літній майданчик не повинен мати вікон чи дверей, натомість наявна конструкція більше нагадує парник для рослин, ніж терасу закладу громадського харчування. Також комісія звернула увагу на розташування пандусу — прямо посеред тротуару, що може нести небезпеку для пішоходів, особливо дітей. Комісія вручила менеджеру закладу припис на усунення недоліків до 10 травня та попрямувала далі.

Депутат міськради Дмитро Сенчакович запропонував анульовувати дозволи на розміщення літніх майданчиків у разі не виконання приписів з боку власників закладів.

Кафе «Домінік» цього року позбулось скандальної конструкції, що перегороджувала тротуар. Натомість біля закладу з’явились дійсно виносні столики та легка маркіза (накриття). Голова комісії Тетяна Юрченко особисто подякувала власниці закладу за співпрацю та дотримання норм, проте зауважила, що наступного року маркіза повинна стати ще легшою та компактнішою.

Найбільший подив у членів комісії викликали майданчики закладів «Мафія» та «Muza-bar», адже власники майже зовсім проігнорували отримані приписи — обидва майданчики встановлено на дуже високих піддонах, суцільна огорожа з усіх боків робить майданчики схожими на капітальні споруди, а наявного озеленення недостатньо. Також обидва підприємці фактично вмурували в літній майданчик дерева, що проросли вздовж бруківки. Комісія вручила представникам закладів приписи на усунення зауважень.

Зазначимо, під час огляду останнього комісія неодноразово наголосила власнику на висоті встановленого піддону. Натомість підприємець почав виправдовуватись, що все буде виправляти наступного року, тоді як на цей рік запропонував залишити як є. Депутати попередили власника, що на наступний рік заклад може не отримати дозвіл на встановлення майданчику, якщо не дотримуватиметься норм.

— Я взагалі за те, щоб знести такі майданчики, якщо власник переступає через наші вимоги. Чому не можна зробити все нормально? Власники, буває, кажуть нам «демонтувати на зиму дорого» чи  «робити зміни в конструкції дорого», то чому ж вони не роблять все відповідно до норм з першого разу? Якщо одним дорого, то обов’язково знайдуться інші підприємці, кому це не буде дорого — ті, хто дотримується норм. Правила повинні бути для всіх однакові, — прокоментував Едуард Волков.

І знову заклад Дмитра Собакаря «Тесно говоря» отримав відзнаку від комісії за дотримання норм та легкість конструкцій. Депутати зазначили, що власник дослухався до порад під час розробки проекту, тож заклад отримав лише одну пропозицію — додати трохи озеленення вздовж паркану.

Наступним під гарячу руку депутатів потрапив кальян-бар «Стамбул», якого не було у планах перевірки. Проте, як виявилось, заклад не має жодних дозвільних документів на встановлений майданчик, ба більше — не має такого права, адже не є закладом харчування.

Піцерія «Монтана» виявилась найбільшим порушником на сьогодні — заклад вже неодноразово отримував приписи про демонтаж та не має жодних документів на встановлення таких конструкцій. Після 15-ти хвилин очікування на власницю біля скандальної конструкції, депутати увійшли до закладу та викликали її особисто. Власниця заявила, що не отримувала приписів та не знає ні про які будівельні норми. Інспекція з благоустрою склала черговий акт на підприємицю та вручила його при свідках.

Наостанок депутати вирішили поглянути на літній майданчик кафе «Армения» на вулиці В. Козака. Нагадаємо, історія з цим майданчиком тягнеться вже близько двох років. В грудні 2018-го тодішній власник закладу обіцяв навесні правильно оформити всі папери та отримати дозвіл на встановлення літнього майданчику, проте позбувся на нього права власності. Новий власник, за словами пердставників місцевої влади, проігнорував всі приписи та не звертався до міської влади за отриманням дозволу.

Вже традиційно громадянина не виявилось на місці, а його персонал категорично відмовився отримувати припис від інспекції. Доки депутати намагались дочекатись власника та вирішити питання з внесенням припису, за дійством спостерігав брат вланика закладу та представники одного з ГО учасників бойових дій. Один з яких пізніше зірвав з фасаду прибудови припис, винесений власнику закладу.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Невже в місті щось змінюється після Сашка-ларька-сахарка? А про заклад Арменія – цікаво, як би вчинили в Єревані з закладом Україна і власником українцем, якби вони працювали з такими порушеннями?

2019-05-07
Гога
Відповіcти
0

Дехто брав наглістю,отак вони і виживають.

2019-05-07
Ліля
Відповіcти
0

Чудова ревізія, деякі пристройки тільки портять центр міста,а є такі,що приємно глянуть і аж хочеться зайти. От Муза-бар прямо на проході і це не ок(

2019-05-07
Танюшка
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: