Виконання рішень органу оскарження: обов’язок чи право

Виконувати чи не виконувати рішення колегії АМКУ: ось у чому питання?! Управління житлово-комунального господарства ВК Полтавської міської ради має мабуть чітку відповідь, адже обрала варіант з частинкою «НЕ».

Закупівлю послуг з поточного ремонту дорожнього покриття та тротуарів вулиць міста Полтави очікуваною вартістю у 150,9 млн грн. УЖКГ розпочало ще в березні 2019 року. Спочатку у цьому тендері нас зацікавила доцільність використання нецінового критерію «відстрочення оплати за надані послуги» про що було наголошено у зверненні до замовника. Вибір критеріїв оцінки є виключним правом замовника. Проте замовник має застосовувати їх обґрунтовано. Проаналізувавши проект договору за цим тендером встановили, що замовник передбачав в ньому виникнення платіжних зобов’язань тільки за умови бюджетного фінансування. Тобто за умовами проекту договору, з яким погоджуються учасники закупівлі, вже задекларовано можливість не своєчасної оплати замовником наданих підрядником послуг. У такому випадку є сумнівним застосування для оцінки критерію «відстрочення платежу».

Далі цей тендер був цікавий тим, що замовник спочатку допустив учасника ПП «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР» до аукціону як такого, чия пропозиція відповідає умовам документації.   Але після аукціону передумав та відхилив пропозицію ПП «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР».

Законом «Про публічні закупівлі» не передбачено відхилення замовником після проведення аукціону тендерної пропозиції учасника процедури, зокрема, у разі, якщо  оголошення про проведення процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм ч. 4  ст. 10 (тобто при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою). Це й підтверджено рішенням колегії АМКУ.

УЖКГ було зобов’язано скасувати рішення про відхилення ПП «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР» та рішення про визначення переможцем ТОВ «АСФЕР ГРУП». Замовник виконав рішення органу оскарження, але потім повторно відхилив пропозицію  ПП «ПОЛТАВАБУДЦЕНТР».

Відмітимо, що відповідно до нової редакції Закону «Про публічні закупівлі» №114-ІХ від 19.09.2019 р. встановлено адміністративну відповідальність за невиконання рішення Антимонопольного комітету України як органу оскарження за результатами розгляду скарг суб’єктів оскарження. Відповідати за це безпосередньо буде керівник замовника та може отримати штраф від двох до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тому замовники мають бути тепер уважними при тому, коли вибирають позицію «не виконувати рішення органу оскарження»,  – зазначила Колганова Поліна, консультант із закупівель Інституту аналітики та адвокації.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: