Вибори під загрозою через рішення суду провести повторне жеребкування між партіями

Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, яким зобов’язав ЦВК провести повторне жеребкування серед партій перед достроковими парламентськими виборами, аби визначити їх порядкові номери у бюлетенях.

Вибори під загрозою через рішення суду провести повторне жеребкування між партіями

Зазначимо, 26 червня ЦВК ухвалила рішення та затвердила порядок розміщення назв політичних партій у бюлетенях. А 30 червня ЦВК зареєструвала партію «Рух нових сил» Міхеїла Саакашвілі. Тоді ж партію включили до загального списку під номером 22, без проведення додаткового голосування.

У ЦВК це рішення аргументували тим, що зміна номерів партій у бюлетені може призвести до дезорієнтації виборців, оскільки під час здійснення агітації політичні партії використовують номери, визначені під час жеребкування, як елемент ідентифікації у виборчому бюлетені.

Сам же Саакашвілі в коментарях до рішення ЦВК зазначив, що виступає проти повторного голосування і не буде оскаржувати рішення комісії.

У свою чергу Аграрна партія України 3 липня подала позов до суду через те, що ЦВК не проводила жеребкування для внесення в бюлетень партії Саакашвілі. У партії заявили, що таким чином ЦВК порушила принцип рівності учасників виборчого процесу.

Шостий апеляційний адміністративний суд підтримав позов Аграрної партії та зобов’язав Центральну виборчу комісію провести пережеребкування.

— Щойно надійшла інформація, що Шостий апеляційний адміністративний суд прийняв рішення щодо пережеребкування. На сьогодні фактично надруковано 5 млн 200 бюлетенів. Це акція, яка направлена на зрив виборів, я прошу це зрозуміти. Всі офіційні повідомлення, і всі дії будуть заздалегідь вам озвучені, і Центральна виборча комісія буде оскаржувати рішення, — повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук.

Пізніше у ЦВК повідомили, що в разі необхідності проведення нового жеребкування наслідком буде неможливість вчасного друку необхідної кількості бюлетенів Державним підприємством «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» та забезпечення їх доставки для проведення голосування у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Аналогічну думку висловив голова партії «Слуга народу» Дмитро Разумков.

— Витрачена частина бюджетних коштів, і це може привести до зриву виборів. Тому що ці бюлетені потрібно передрукувати, це раз, це додатковий ресурс, який не передбачений в бюджеті, два, на жаль, ця кампанія дуже динамічна, і це може привести до зриву виборів. Я думаю, що це — одна з технологій, яка може бути використана. Я сподіваюся, що ще не пройдені всі інстанції, і суд ухвалить зважене, збалансоване і законне рішення, і, можливо, цього не станеться. Тому що сьогодні під загрозою вибори в Україні, — зазначив Разумков.

Наразі ЦВК оскаржує рішення через суд.

Зазначимо, у відповідь на рішення Шостого апеляційного адміністративного суду «Партія пенсіонерів України» подала позов до ЦВК про правомірність реєстрації екс-президента Грузії Михайла Саакашвілі кандидатом у народні депутати України за списком партії “Рух нових сил”. За словами члена «Партії пенсіонерів», адвоката Павла Богомаза, у партії вважають, що ЦВК порушила закон, прийнявши рішення про реєстрацію Саакашвілі, оскільки той безперервно не проживав в Україні впродовж 5 років як її громадянин, що є вимогою до кандидата в депутати.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Ну а хто доктор тій партії«Рух нових сил» , довше б телилися,шо вони ждали. А тепер колотять усе і всіх.

2019-07-06
Ілона
Відповіcти
0

Не удивили!!!Нормальная практика,рубают бабло и все!

2019-07-06
Ксюша
Відповіcти
0

Жесть. Напечатали бюлетені,а тепер знов. Кому це треба,шукайте,кому вигідно. Все це не просто так.

2019-07-06
Іванка
Відповіcти
0

А на шо орядковий номер в бюлетені вліяє???

2019-07-06
Катя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: