Вся полтавська корупція – на одному порталі

0

Журналістам і активістам презентували новий полтавський антикорупційний портал – STOPCorrupt. Тут сподіваються збирати всю інформацію про місцевих корупціонерів. Розміщувати її можна буде, у тому числі, анонімно.

Антикорупційний портал

Антикорупційний портал

На новому антикорупційному порталі STOPCorrupt збиратимуть дані про полтавських корупціонерів та їхні діяння. Незалежний онлайн-ресурс створили, щоб розголошувати факти корупції в органах місцевої влади та державних установах. Одна з засновниць, Інна Єщенко, сподівається, що розміщені дані – а викладати їх можна буде анонімно – стануть підгрунтям для журналістських розслідувань. Які, у свою чергу, зацікавлять правоохоронні органи. Дописувати на сайт матиме можливість будь-хто.

На порталі – кілька розділів. З них відвідувачі можуть дізнатися, зокрема, куди повідомляти про факти корупції (Національне антикорупційне бюро, Національна агенція із запобігання корупції та ін.), які громадські організації займаються цими питаннями та ін.. Засновники обіцяють проводити антикорупційні навчання для журналістів і сподіваються отримати гранти для своєї діяльності.

– Не можна забувати, що корупція – це не тільки сума, а й конкретне ім’я. Без розголошення цих імен корупцію подолати не вдасться, – сказав громадський активіст Ігор Гавриленко.

Також журналісти відзначили, що більшість громадян часто не усвідомлюють: коли йдеться про недоцільні витрати з бюджету, які мають корупційну складову – то мова, насамперед, про гроші кожного. Тому подавати інформацію варто з акцентом на цьому.

Довідково. За результатами міжнародного дослідження Ernst&Young, окли в опитування взяло участь 4100 респондентів, у 2017 році Україна посіла 1 місце у рейтингу корупції серед 41 країни світу. Ще два роки тому у цьому ж рейтингу вона була сьомою.

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018