Всеукраїнська коаліція запропонувала внести зміни до НПА Кременчуцької міської ради

Трибуна
2019-03-21

Коаліція «Прозорі ради» проаналізувала 7 нормативно-правових актів органу місцевого самоврядування.

Протягом року коаліція “Прозорі Ради”, до якої входять організації з 18 регіонів України, досліджувала рівень реалізації громадського контролю та участі громадян в процесі прийняття рішень.

У фокус дослідження потрапили рішення, положення, статут та регламенти Кременчуцької міської ради. Зокрема, юристи проаналізували такі нормативно-правові акти: положення про інформаційні ресурси міста, порядок розгляду петицій, постійні комісії міськради, а також регламенти роботи міськради та виконкому, статут територіальної громади. В ході дослідження також розглянули рішення міської ради «Про затвердження переліку інформації, яка підлягає обов’язковому оприлюдненню на офіційному веб-порталі Кременчуцької міської ради та виконавчого комітету, підприємствами комунальної власності територіальної громади міста Кременчука та їх дочірніми підприємствами».

Загальний рівень імплементації НПА Кременчуцькою міською радою становить 67%, згідно з методологією коаліції «Прозорі Ради». За закріплення на рівні НПА – 89%,  за імплементованість – 57%, а за придатність до використання – 54%.

Слід відмітити, що у ході дослідження юристи виявили декілька порушень. Серед них:

  • В протоколах профільної комісії відсутня інформація про надання роз’яснень та рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, поводження з майном, що може бути неправомірною вигодою та подарунками;
  • Результати поіменного голосування оприлюднюються в день голосування, однак на сайті відсутня інформація. До того ж, протоколи, висновки та рекомендації постійних депутатських комісій оприлюднюються із порушенням п’ятиденного терміну, визначеного Законом, без зазначення дати оприлюднення;
  • На офіційному сайті відсутня інформація про процедуру проведення громадських слухань за ініціативи мешканців міста тощо.

– Ми проаналізували чимало нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, тому склали окремий лист рекомендацій до кожного з них. Першочергово, Кременчуцькій міській раді варто запровадити практику оприлюднення всіх проектів рішень ради, виконкому, а також протоколів, висновків і рекомендацій постійних депутатських комісій. Задля зручності користувачів офіційного сайту ради, слід забезпечити технічну можливість перегляду текстів в браузері без необхідності завантаження файлів, – зазначив Вячеслав Курило, консультант Інституту аналітики та адвокації з юридичних питань. – Повний перелік рекомендацій ми надіслали безпосередньо до самої ради. Ми очікуємо на позитивні зміни, які полегшать участь громадян у процесі прийняття важливих для міста рішень.

Довідково: Матеріал створений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: