Всеукраїнська коаліція проаналізувала рівень імплементованості Миргородської міськради

Трибуна
2019-04-24
2

Коаліція «Прозорі ради» проаналізувала можливості здійснення громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень у Миргороді.

Для дослідження проаналізували 10 нормативно-правових актів органу місцевого самоврядування. Серед них: Регламент міськради та виконкому, Порядок розгляду петицій, Статут територіальної громади, Положення про постійні депутатські комісії та 5 рішень міськради.

Рівень імплементації Миргородською міською радою інструментів громадського контролю та участі громадян у процесі прийняття рішень, з урахуванням придатності їх для використання громадянами, становить 54%, згідно з методологією коаліції «Прозорі Ради». За закріплення на рівні НПА – 71%, за імплементованість – 43%, а за придатність до використання – 46%.

Протягом року ми досліджували нормативно-правові акти Миргородської міської ради та знайшли декілька порушень у регламентах міської ради та виконавчого комітету, а також у статуті територіальної громади міста Миргород. Зокрема, у регламенті недостатньо прописаний порядок оприлюднення протоколів, адже в ньому не міститься інформація про обов’язкове оприлюднення висновків та рекомендацій постійних депутатських комісій. У свою чергу, ми надіслали пропозиції до органу місцевого самоврядування – зазначив Вячеслав Курило, консультант Інституту аналітики та адвокації з юридичних питань.

Серед основних рекомендацій щодо імплементованості та придатності до використання:

  • Оприлюднювати результати поіменного голосування із автоматичним зазначенням дати оприлюднення.
  • Запровадити технічну можливість автоматичної фіксації дати оприлюднення всіх рішень ради на офіційному сайті.
  • Запровадити технічну можливість автоматичної фіксації дати оприлюднення всіх рішень виконкому на офіційному сайті. Задля зручності користувачів офіційного сайту ради, забезпечити технічну можливість перегляду текстів рішень виконкому в браузері без необхідності завантаження файлів.
  • Оприлюднювати усі протоколи, висновки та рекомендації постійних депутатських комісій невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа.

Окремо представники коаліції розробили рекомендацій щодо приведення у відповідність нормативно-правових актів Миргородської міської ради до чинного законодавства України. Зокрема, в Регламенті міськради аналітики запропонували чітко прописати терміни оприлюднення рішень ради, а  також висновків та рекомендацій депутатських комісій, а в Статуті територіальної громади міста зменшити кількість підписів під вимогою проведення громадських слухань за ініціативою мешканців громади з 500 до 100, за аналогією вимог до електронних петицій.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

І яким виявився їх рівень такого складного терміну як імплементованость?

2019-04-24
Дарья
Відповіcти
0

таку перевірку мають пройти всі органи влади та місцевого самоврядування

2019-04-24
Сергій Петрович
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: