ВРУ оприлюднила законопроект щодо реєстрації авто з іноземними номерами

Згідно з законопроектом, тимчасова реєстрація ввезених в Україні авто стане обов’язковою.

ВРУ оприлюднила законопроект, щодо реєстрації авто з іноземними номерами

ВРУ оприлюднила законопроект щодо реєстрації авто з іноземними номерами

Про це повідомляє 24 канал.

Поданий днями в Верховну Раду і розданий нардепам для ознайомлення законопроект «Про внесення змін… щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху» № 7286 від 14.11.2017 містить також норму, яка дозволить хоча б трохи врегулювати проблему автомобілів на іноземних номерах. А саме ту її частину, яка стосується безкарності водіїв цих авто після ДТП та інших порушень закону.

Як відомо, сьогодні інформація про особу, яка перетнула кордон на автомобілі з іноземною реєстрацію, знаходиться в базах даних Митної та Прикордонної служб. В поліції цих даних немає. Однак, на автомобілях, ввезених в Україну іноземцями, найчастіше їздять українці (хоче це й заборонено згідно ч. 4 ст. 380 Митного Кодексу України). Таким чином, поліція не знає ні юридичного власника (іноземця), ні фактичного (українця, який їздить на ньому).

Для того, щоб поліція отримала доступ до власників тимчасово ввезених автомобілів, в кінцевих положеннях законопроекту № 7286 зазначено:

– Установити, що транспортні засоби особистого користування, тимчасово ввезені на митну територію України більш як на 90 днів, протягом десяти робочих днів з моменту такого ввезення підлягають державній реєстрації без зміни реєстраційних документів та номерних знаків країни їх реєстрації, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

ВРУ оприлюднила законопроект, щодо реєстрації авто з іноземними номерами

ВРУ оприлюднила законопроект щодо реєстрації авто з іноземними номерами

Таким чином, якщо даний законопроект буде прийнято у цій редакції, іноземець, який ввіз авто через український кордон, повинен буде зареєструватись в одному з Сервісних центрів МВС (раніше – МРЕВ). І тоді поліція матиме інформацію про фактичного власника такого авто. А значить – зможе накладати на нього штрафи: як за порушення правил дорожнього руху, так і за порушення митних правил (наприклад, незаконну передачу авто українцю, порушення термінів вивезення авто тощо).

На думку Олега Назаренка, генерального директора асоціації автоімпортерів ВААІД та за наявною у нього інформацією:

1) іноземець- нерезидент, який ввіз авто більше ніж на 90 днів, буде зобов’язаний пройти необхідні процедури згідно міграційного законодавства;

2) українець повинен надати заяву про свою згоду зареєструвати авто на іноземця за своїм місцем проживання (таким чином, вирішується питання де шукати авто «на бляхах» у випадку ДТП);

3) авто необхідно попередньо застрахувати в Україні на весь час його перебування в Україні;

4) буде створено Реєстр зареєстрованих авто на іноземних номерах і, таким чином, будь-яке авто на литовських, польських чи болгарських номерах, яке не потрапить до Реєстру, апріорі вважатиметься незареєстрованим, поліція може зупиняти і виписувати штраф за статтею 121 КОАП.

5) Поліція отримує права зупиняти будь-які авто, а водій буде зобов’язаний вийняти ключ із замка запалювання і покласти руки на кермо (а не знімати поліцію на камеру з вигуками: «причина зупинки»).

За словами Олега Назаренка авто «на бляхах», які вже знаходяться в Україні, після прийняття Закону будуть зобов’язані або знайти того самого нерезидента-іноземця, який раніше ввіз їх авто і умовити його поїхати до місцевого Сервісний центр МВС для реєстрації цього авто, або здати це авто на розбирання – іншого шляху немає.

Нагадаємо, що у Полтаві представники АвтоЄвроСили заблокували рух транспорту на вулиці Європейській.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Вони просто хочуть все тримати під контролем

2017-11-16
Рома
Відповіcти
0

З приводу того, що маємо класти руки на кермо і глушити мотор – то так і має бути. Це елементарна етика і повага до працівника МВС.

2017-11-16
Богдана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: