Вища рада правосуддя залишила в силі покарання для полтавської судді Лариси Гольник

0

4 серпня Вища рада правосуддя залишила без змін рішення своєї Третьої Дисциплінарної палати від 23 травня 2018 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності Ларису Гольник, суддю Октябрського районного суду Полтави.

Лариса Гольник. Фото: vybory.pravda.com.ua/Олег Сидоренко

Лариса Гольник. Фото: vybory.pravda.com.ua/Олег Сидоренко

Догана із позбавленням доплат протягом місяця – таке покарання для судді Октябрського райсуду Полтави Лариси Гольник залишила чинним Вища рада правосуддя. Це рішення дисциплінарної палати хотіла оскаржити сама Гольник, однак судді її скаргу не задовольнили, передає «5 канал».

Покарання суддя отримала, зокрема, через пости в соціальних мережах, які начебто порушують суддівську етику. А також за те, що нібито вона не дотримується трудової дисципліни.

Сама Лариса Гольник переконана – її почали переслідувати після того, як 4 роки тому вона ухвалила рішення у справі про виділення земельних ділянок у Полтаві не на користь міського голови Олександра Мамая.

Рішення буду оскаржувати. У мене є таке право – звернутися до Верховного Суду. Я можу із упевненістю тепер сказати – мене не захистили. Бо я зверталася, щоб Вища рада правосуддя вжила заходів щодо незалежності мене, як судді. Це проігноровано, і тривалий час я не отримую ніякого захисту, – зазначила сама Гольник.

ВРП залишила в силі покарання для полтавської судді Лариси Гольник

ВРП залишила в силі покарання для полтавської судді Лариси Гольник

У січні до ВРП надійшли скарги голови Октябрського райсуду Полтави Олександра Струкова. Він повідомив, що суддя Гольник не дотримується правил трудової дисципліни. Також скаржився на неетичну поведінку судді, яка, на його думку, полягає в оприлюднені нею та її чоловіком некоректних публікацій у соцмережах стосовно нього, колег-суддів та працівників апарату суду.

Також «5 канал» повідомляє, що у квітні Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарну справу стосовно Лариси Гольник. Доповідачем у цій справі був Павло Гречківський, якого прокуратура підозрює у вимаганні 500 тисяч доларів за незаконний вплив на судове рішення.

Як повідомлялось раніше, у лютому ВРП розглянула питання про призначення Гольник на посаду судді.

Нагадаємо, що у листопаді 2017, близько 17 вечора в парку поблизу Меморіалу Солдатської Слави, невідомі побили суддю Ларису Гольник.

16 февраля 2019
15 февраля 2019
14 февраля 2019