Вояки УПА та Червоної армії потиснули руки в рамках соціальної кампанії до Дня перемоги над нацизмом

8-го травня Світ буде відзначати День пам’яті та примирення, а 9-го – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Спеціально до цих дат Український інститут національної пам’яті спільно з Міністерством інформаційної політики започаткували соціальну кампанію, яка об’єднала раніше непримиримих ворогів – вояків УПА та Червоної армії.

День перемоги над нацизмом

– Символічним кроком на підтримку пам’ятних заходів стала згода на участь в соціальній кампанії ветеранів Червоної армії та Української повстанської армії. Стрілець УПА Степан Петраш та офіцер Червоної Армії Іван Залужний нагадують нинішнім українцям про те, що перемога над нацизмом є спільною для всіх частин України, – повідомляють у інституті нацпам’яті.

Творці кампанії пишуть, цьогорічні національні урочистості пройдуть під гаслом що «Українці в лавах Об’єднаних Націй перемогли агресора». Символ пам’яті, як і минулого року — червоний мак.

Вояк УПА та офіцер Червоної Армії

Довідково: Майже сім мільйонів солдат в семи арміях — такий фронт виставила Україна в боротьбі проти нацизму. Український інститут національної пам’яті обрав 12 історій українців та українок, які воювали в Червоній армії, УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США.

Від сьогодні дізнатися більше про них можна на головній площі країни — Майдані Незалежності. Це чоловіки та жінки, які походили з різних куточків України та світу; воювали у регулярних арміях та були партизанами; служили як у допоміжних формуваннях, так і на передовій; пройшли всю війну або героїчно загинули в боротьбі. Майже всі дістали високі відзнаки країн, за які вони воювали.

Серед них — Герой Радянського Союзу, лицар Золотого хреста бойової заслуги УПА, нагороджений Медаллю Пошани армії США, лицар Військового Хреста Франції та українка, відзначена Медаллю Британської Імперії. Історія кожного з них — це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над агресором.

– Усі 12 життєвих історій яскраво свідчать про те, що де б не перебували українці та вихідці з України, вони пліч-о-пліч з іншими народами воювали проти нацизму. Наші співвітчизники були в лавах багатьох армій Об’єднаних Націй та українського визвольного руху, вони виявляли винятковий героїзм, за який діставали високі нагороди, — розповідає Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Володимир В'ятрович (фото — radiosvoboda.org)

Володимир В’ятрович (фото — radiosvoboda.org)

О 12:00 біля Національного музею історії України (вул. Володимирська, 2) відкриється фотодокументальна виставка про внесок українських повстанців в перемогу над нацизмом “УПА — відповідь нескореного народу”. Команда істориків мовою фактів, розсекречених документів та унікальних світлин розповість про витоки та результати збройної боротьби УПА проти нацистської Німеччини, тогочасну інформаційну війну та бандерівців — в’язнів концтаборів.

О 23:01 традиційно відбудеться акція «Перша хвилина миру», адже саме в той час в Європі припинився вогонь після капітуляції Німеччини.

Український інститут національної пам’яті просить українців цими днями доповнити свій одяг червоним маком — символом пам’яті майже 8 мільйонів загиблих співвітчизників та 65 мільйонів убитих у Другій світовій війні по всьому світові.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: