Волонтери Peoplе’s Project відкривають новий проект: GoPro для сміливця

Трибуна
2016-09-05
Молодий хлопчина не побоявся знімати витівки п’яних хуліганів, не посоромився нагадати офіцерам поліції про виконання обов’язків, не полінувався поїхати до відділку, аби не дати зам’яти справу. Ми збираємо кошти, аби придбати action-камеру GoPro і відзначити мужній вчинок справжнього громадянина.
Screenshot_84

Кадр із скандального відео

На що збираються гроші.
Тридцятого серпня мережею валом прокотилося обурливе відео. Пізнім вечором на одній з вулиць Миколаєва розгулялися п’яні мажори. Молодики пошкодили чужий автомобіль, ображали перехожих та навіть побили одного із присутніх просто на очах у поліції. Натомість численні патрульні, що прибули на місце події, повелися на диво пасивно — вони побоялися припинити хуліганські дії молодиків, а згодом практично відпустили одного із хуліганів. Вся ця подія збурила суспільство і полишила по собі цілий ряд запитань — як стосовно конкретних нерішучих патрульних, так і до нормативної бази, яка у цілому регламентує дії поліції у подібних випадках.
Відео інциденту містить ненормовану лексику, а тому ми роздумували, чи варто приховувати лайку та погрози, якими щедро приправлена мова учасників подій. Зрештою, вирішили показати все без купюр: аби ви зрозуміли, якого рівня сягає агресія п’яних мажорів, спрямована на нашого героя та оточуючих.
Всі ми прагнемо побудувати громадянське суспільство, у якому панує верховенство права. На превеликий жаль, ще з радянських часів у нас склалася практика замовчувати подібні «незручні» ситуації за участю правоохоронців. І саме розголос став основною зброєю громадян у боротьбі зі свавіллям. Цей інцидент залишився б непоміченим, якби не відважний хлопчина, студент юридичної академії, який опинився на місці події та відзняв усе від початку і до кінця. Незважаючи на прямий контакт із хуліганами, на агресію та відверті погрози, на небажання офіцерів поліції виконувати свої обов’язки, автор відео не лише продовжував зйомку на місці події, а й рушив за порушниками до відділку поліції.
На даний момент і стосовно «мажорів», і стосовно нерішучих поліцейських триває слідство. Чи було б це можливим, якби не зйомка подій?
Ми вважаємо, що зйомка п’яних та агресивних молодиків, попри погрози, вимагає певного рівня відваги. Ми вважаємо, що ми не маємо кожного разу нагадувати офіцерам поліції про виконання своїх прямих обов’язків. Ми вважаємо, що подібний прояв громадянської активності необхідно відзначити. Саме тому ми збираємо кошти, аби придбати action-камеру GoPro та і передати її автору відео у якості подяки. Нам необхідно зібрати лише частину коштів — адже у проекті бере участь компанія «Екстрім Прайд», ексклюзивний дистриб’ютор обладнання GoPro в Україні. Компанія фінансує частину проекту та надає кваліфіковані технічні консультації.
Ми щиро сподіваємося, що такий спосіб дії, — не мовчати і не приховувати, — дійсно стане основою нашого майбутнього громадянського суспільства. Якщо ви згодні з цим твердженням, якщо ви вважаєте, що подібна сміливість мусить бути віддячена — долучайтеся до проекту!
Матеріал: peoplesproject.com
Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: