Антимонопольний комітет розкритикував вартість пасажирських перевезень у Полтаві

1

Голова Полтавського ТВ АМКУ Володимир Оніщенко провів в ОКІА «Новини Полтавщини» підсумкову прес-конференцію, на якій відзвітував про зроблене у 2015 році.

DSC_0034_1500x1000

Насамперед керівник нагадав, що основним напрямком роботи Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України протягом всієї діяльності територіального відділення – є контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, що дозволяє територіальному відділенню підтримувати здорову конкуренцію на товарних ринках та сприяти її розвитку.

Володимир Оніщенко розповів про ряд порушень, що були виявлені у 2015 році, які викликали неоднозначну реакцію у присутніх. Зокрема головною темою обговорення стали результати  дослідження резонансного на даний час ринку пасажирських перевезень на приміських, міських та міжміських маршрутах загального користування у звичайному режимі руху.

У зв’язку з тим, що вартість палива знизилася, а тариф проїзду на 40% залежить від вартості палива, АМКУ вбачає всі підстави для зниження тарифів на перевезення. Вони надали рекомендації міській раді Полтави, що до перевезень пасажирів в звичайному режимі руху. Також надали рекомендації всім перевізникам приміських і міжміських перевезень для запобігання порушенням конкурентного законодавства.

Керівник офіційно заявив, що кожен із перевізників буде вимушений надати економічні розрахунки, витрати попереднього періоду 2015 року для порівняння, щоб підтвердити та економічно обґрунтувати вартість проїзду. В іншому випадку він попаде під серйозні штрафні санкції.

Пройшло більше 3-х місяців після виборів в органи місцевого самоврядування. Лідери політичних сил, які йшли кандидатами на пост міського голови, обіцяли знизити вартість проїзду у Полтаві до 2-х гривень. Я вважаю, що сьогодні депутати від цих політичних сил, які знаходяться в міській раді, не зможуть надати економічні розрахунки для такого тарифу. Однак встановлення цін на проїзд знаходиться у компетенції міської ради. Тож звертаюся до депутатів з проханням привести у відповідність вартість проїзду у місті, – зазначив голова Полтавського ТВ АМКУ.

Володимир Оніщенко відмовився коментувати заяву одного з присутніх стосовно того, що АМКУ штрафує лише малих перевізників та завершив прес-конференцію.

Олена Костиря

Коментувати

1 Коментар
Полтавець
• 17:52 | 11 лютого 2016

Такі як він їздять на мерседах, а не на громадському транспорті. Так що, хай хоч раз проїдеться в автобусі під вечір і почує як це справді люди не задоволені вартістю на проїзд.

Відповіcти
20 березня 2018
19 березня 2018