Вокалістка гурту «НастяЗникає» у Полтаві: «Сподіваємося, що напрацьовуємо нову аудиторію»

0

21 лютого у пивниці «100 доріг» відбувся концерт київського молодого гурту «НастяЗникає». Її вокалістка Анастасія Осипенко розповіла про альбом як найближчу ціль, через що легко впасти у відчай та про процес створення пісні.

Гурт НастяЗникає (фото — azh.com.ua)

В.Н.: Анастасія, це ваш перший концерт у Полтаві?

А.О.: Так.

В.Н.: Зараз ви їздите в рамках свого туру по Україні?

А.О.: Так. Це якраз наша середина. Починаємо другу половину.

В.Н.: Напрямок вашої музики — джаз, соул. Чому самий така музика у вашій творчості?

А.О.: Відразу так було, не те, щоби ми думали, який стиль собі обрати. Я коли почала писати пісні, то вони настрієво і стилістично рухалися до тої музики, яка мені подобалася, зокрема, приджазова і соул. І я вирішила, що треба так цілеспрямовано називатися як український соул і акцентувати на цьому.

В.Н.: Ваш колектив порівняно молодий — всього кілька років. Починали ви з акустичного формату. Як то виглядало? Ти сама починала грати? Як ви збиралися, репетирували?

А.О.: Я грала сама рік — це була просто гітара і голос. Потім ми зібралися. У форматі full band ми трошки більше ніж півроку. Я втомилася виступати сама і шукала музикантів. Я в принципі від самого початку, думаю, була б не проти виступати з музикантами, бо саме такий формат мені подобається і в ньому мені зручно. Мені здається, що так більше можна сказати в такій новій обробці пісень.

Гурт НастяЗникає (фото — eramedia.com.ua)

Гурт НастяЗникає (фото — eramedia.com.ua)

В.Н.: Знайшли вже власну аудиторію у містах України?

А.О.: Більш-менш. Це наш перший тур таким складом і ми поки що орієнтуємося на маленькі заклади і не дуже велику аудиторію. Але ми розраховуємо, що прийдуть і ті, хто вже десь нас чув, і ті, хто ще не чув, але якимось чином зацікавився. І ми сподіваємося, що напрацьовуємо нову аудиторію. В принципі, так і виходить.

В.Н.: Знаю, що грали вже на багатьох українських фестивалях. Які плани маєте на 2016 рік?

А.О.: Після туру ми презентуємо свій перший кліп, а потім засядемо писати альбом, бо в нас дуже мало спільних записів.

Щодо фестивалів, то ще не знаємо як в нас складеться літо. Звичайно, хотілося б трошки поїздити. Але поки що не загадуємо. Альбом — наша найближча ціль.

В.Н.: Щодо альбому: у вас уже є один студійний альбом. Правильно?

А.О.: Є акустичний (лонґплей), а є сингл на дві пісні.

В.Н.: Чи важко зараз молодим музикантам в Україні чогось досягти, шукати свою цільову аудиторію, взагалі займатися музикою?

А.О.: Звичайно. Складно з багатьох аспектів. Тобто ми займаємося цим, бо ми так самовисловлюємося, самореалізовуємося і нам це цікаво. Але, звичайно, є багато нюансів, через які легко впасти у відчай. Наприклад, організаційні моменти…

В.Н.: А з якими проблемами зокрема ви стикалися?

А.О.: Коли не дотримуються всіх вимог технічного райдеру. Або кажуть нам про це в останній момент. Тобто ми можемо вилетіти з наших фінансових планів через те, що щось там орендуємо в останній момент, плюс нерви і стреси. Це щодо такої концертної діяльності. І загалом не вистачає більшої продуманості. Тобто ми їздимо на вихідні, бо ми працюємо-вчимося, але все одно на вихідні не завжди вдається максимально зручно скомпонувати міста, щоб доїхати: інколи проблеми з транспортом, його пошуком — і це все лягає на нас.

Але з іншого боку — ми самі поки що все контролюємо і тому все нормально.

В.Н.: Не думали про те, що уже б необхідно було залучити до роботи менеджера?

А.О.: Ми були б не проти, якби була б якась людина, яка близька нам по духу і яка б не проти цим займатися. А так просто шукати людину, для якої це було б з якогось боку вигідно — я поки що не бачу такої перспективи і нагальної потреби. Тому поки що ми продовжуємо самі.

В.Н.: Чи вдається заробляти музикою?

А.О.: Ні, взагалі ні. Я думаю, що з попередньої відповіді витікає. Ми навпаки, збираємо всі гроші, щоб пустити їх на альбом. Поки складно говорити про те, чи колись ситуація зміниться. Ми хочемо вірити, що почнуть більше купувати музику в інтернеті, тобто з більшою повагою до цього ставитимуться. Звісно, ми сподіваємося, що тільки розвиватимемося, тобто не буде ніяких ступорів і ми почнемо більше збирати саме концертною діяльністю. Але бізнес-плану у нас немає.

В.Н.: Можливо, у вас є плани щодо відеороботи, відзняти якийсь кліп у 2016 році?

А.О.: Наприкінці березня ми презентуватимемо вже відзнятий наш перший кліп. Є пісня, на яку ми дуже хочемо зняти нову роботу, але не можу обіцяти як складеться.

В.Н.: Розкажи ще трохи про склад гурту, який набір інструментів у вашій музиці?

А.О.: Це традиційний full band, тобто у нас барабан (Оленка), бас-гітара (Юрко), клавіші (Ната). Я граю на гітарі, але не у всіх піснях, і голос.

В.Н.: І пишеш тексти. А музику творите разом чи у вас є людина, яка придумує якісь попередні мотиви?

А.О.: Я приношу пісню в акустичному сирому варіанті і ми її вже наповнюємо новими елементами. Часто змінюємо і структурно — багато вносимо кожен свого.

В.Н.: Можливо, хотіли б заспівати дуетом з кимось з більш-менш відоміших виконавців?

А.О.: Свідомого направленого бажання немає. Можливо, якщо хтось пропонуватиме, то так.

Розмову провів Віталій Нестеренко, «Громадське ТБ.Полтава»

Над текстом працював Роман Повзик, НМО «Magnum Opus»

Коментувати

19 березня 2018