Владика Федір: «Якби Київський патріархат мав такі права, як і Московський, то війни на Донбасі не було»

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Владика Федір розповів, чому підтримує церковні закони Верховної Ради та пояснив, як Московський патріархат вів антиукраїнську діяльність та як влада обмежувала діяльність Київського патріархату на Донбасі.

Владика Федір

– Церква, як і держава – це є Богом установлені інституції. Так вчить церковне право. Держава має дбати про свою безпеку і добробут громадян. Держава ніколи індиферентно не ставилася до своїх громадян, але вона не повинна утискати людей, враховуючи їх прагнення до свободи. Потрібно дбати про безпеку, бо релігійні організації можуть використовуватися сусідніми державами-агресорами у своїх політичних інтересах. Ситуація з Донбасом це показала, – говорить владика Федір.

На думку священика, Українська церква Московського патріархату довгий час вела ідеологічну роботу зі своїми мирянами, в якій були присутні антиукраїнські елементи.

– Вони заперечували, що можна молитися і вести богослужіння українською мовою. Її звали базарною і казали, що є тільки сакральна – церковнослов’янська. Хоча більшість самих священиків її не розуміють. Пересічні громадяни її не знають. Це шкодить духовному життю віруючих.

Велася ідеологічна пропаганда про те, що має бути триєдина Русь. Мовилися навіть такі блюзнірські речі, що три країни й народи – Україна, Росія та Білорусь єднаються у святу Русь, немов свята Трійця, – говорить Федір.

За словами Владики, ідея так званого «русского міра» зародилася саме у середовищі церкви Московського патріархату, яку зараз активно підтримує та озвучує духовний лідер Росії Патріарх Кирило.

– Цих речей достатньо, аби показати, що Росія використовує церкву у ідеологічній боротьбі проти поневолених народів, яких вона хоче затягнути назад у імперію.

За часів Януковича влада намагалася обмежити розвиток та діяльність Київського патріархату на Донбасі та у Криму. Це було пряме адміністративне втручання, не давалися дозволи на землю, не давалося можливість купити будівлю на громаду. У результаті – маємо війну на Донбасі. Якби там Київський патріархат мав рівні права і міг поширювати свою діяльність, то війни би на Донбасі не було, – вважає Владика Федір.

На думку Владики, держава не повинна втручатися у канони та саму службу, але при цьому вона мусить дбати про те, щоби певна конфесія не чинила зловживань.

Владика

Згідно статуту Московський патріархат в Україні носить назву Українська православна церква. У статуті Російської Церкви чітко приписано, що УПЦ – це самокерована церква в складі Московського патріархату.

У Православній традиції є дві форми діяльності церкви: автокефальність (незалежність). Усі церкви є незалежними одна від одної. Ще є статус автономії, коли певна церква не може самостійно існувати без великої церкви.

– Інших форм у церковній традиції не існує. У Росії придумали неіснуючу форму – самокеровану церкву у складі Московського патріархату. Декларується, що УПЦ є незалежною, а тільки канонічно підпорядкована Московському патріархату. Але канони сповідуються всіма православними церквами однаково, – говорить Владика Федір.

За словами Владики, УПЦ МП не визнає Росію агресором і називає війну на Донбасі – громадянською. Тому, на його думку законопроект Верховної Ради є правильним, бо він не принижує права на свободу віросповідання, а навпаки – показує всю правду і розкриває всі замасковані моменти, які приховує Московський патріархат.

Нагадаємо, що Отець Василь Фазан, протоієрей полтавського храму Вознесіння Господнього (Українська православна церква Московського патріархату) говорить, влада порушує конституцію, адже згідно із законом – церква відділена від держави.

Аргументи політиків, які розробляли відповідні законопроекти зводяться до того, що Церква Московського патріархату пропагує так званий «русскій мір» та веде антидержавну діяльність. Василь Фазан впевнений, що коли хтось і веде антидержавну діяльність, то це є окремі священники, а не церква в цілому. На його думку, не церква веде антидержавну діяльність, а окремі люди, священики, тому саме окремих осіб треба притягувати до відповідальності за антидержавну діяльність.

Обкладинка: Рузанна Давітян

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Владико Фед1р,тоб1 потр1бно при1хати до Ерусалими 1 впасти на кол1на б1ля гроба господнього.Млждиво в1 тоб1 простить а можливо 1 н1. В1ра в бога повинна бути на правд1 ,а не призивати до непокорення. Люди повинн1 в1рити в бога 1 не особливо б1гати до церкви 1 носити вам грощ1.,як в налогову 1нспекц1ю.

2017-05-20
С1ма
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: