Влада виділить понад 670 тисяч матеріальної допомоги чорнобильцям

0

Під час засідання бюджетної комісії розглянули проект рішення «Про внесення змін до показників міського бюджету на 2018 рік». В ході обговорення депутат Юліан Матвійчук запропонував виділити кошти на одноразову матеріальну допомогу чорнобильцям з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня).

Кошти на фінансування виплат попередньо були вивільнені до вільного залишку міського бюджету. Мова йде про 16 млн грн, які повернуть за допомогою перерозподілу фінансування. Саме з них пропонується виділити кошти на виплату допомоги 664 ліквідаторам першої категорії.

За словами начальника управління соціального розвитку Наталі Бондаренко, востаннє матеріальну допомогу полтавські чорнобильці отримували у 2016 році. Наразі у програмі «Турбота» передбачена одноразова матеріальна виплата по 500 грн родинам загиблих ліквідаторів та  50 тис. грн на підтримку статутної діяльності міської громадської організації чорнобильців.

Спочатку запропонували виділити допомогу у розмірі по 500 грн кожному ліквідатору першої категорії. Проте в ході обговорення сума була підвищена до 1 тис. грн.  Загалом на виплату соцдопомоги спрямують 671 230 грн.

Депутат Едуард Волков, у свою чергу, зазначив, що на наступну бюджетну сесію (в 2019-му році), в рамках програми «Турбота», винесуть питання про надання матеріальної допомоги ліквідаторам другої категорії.

15 февраля 2019
14 февраля 2019