Влада хоче регулювати ціни на інтернет і мобільний зв’язок

7 лютого Верховна Рада України розгляне законопроект, який може дозволити державі регулювати ціни на інтернет і мобільний зв’язок.

Влада хоче регулювати ціни на інтернет і мобільний зв'язок

Влада хоче регулювати ціни на інтернет і мобільний зв’язок

Про це повідомляє видання «Економічна Правда».

– Верховна Рада може дозволити Національній комісії регулювання зв’язку та інформатизації регулювати ціни на послуги мобільних операторів та інтернет-провайдерів. Відповідний законопроект 3549-1 депутати розглядатимуть на засіданні у вівторок, 7 лютого, – пише видання.

На думку авторів законопроекту в Україні існують обтяжливі процедури виходу на ринок телекомунікацій, зокрема, суб’єкти господарювання, окрім включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, в залежності від виду діяльності, як правило, зобов’язані були отримувати, зокрема, ліцензію на вид діяльності у сфері телекомунікацій.

Відсутні ефективні механізми нагляду (контролю) у сфері телекомунікацій, які б спрямовувались на попередження порушень та зниження потенційно можливого тиску на суб’єктів господарювання, зменшення кількості перевірок цих суб’єктів, – сказано у пояснювальній записці до законопроекту.

На думку депутатів, на сьогодні є недостатньо врегульованими відносини для забезпечення економічної конкуренції на ринках певних телекомунікаційних послуг шляхом попереднього (ex-ante) регулювання, а саме не визначено на законодавчому рівні засад проведення аналізу відповідних ринків, а також переліку регуляторних зобов’язань і повноважень щодо їх застосування.

Депутати додають, що сьогодні відсутні результативні важелі впливу на операторів, провайдерів телекомунікацій, які порушують законодавство у сфері телекомунікацій, і крім того – чинне законодавство не передбачає дієвих механізмів захисту прав споживачів телекомунікаційних послуг у разі припинення діяльності операторів, провайдерів телекомунікацій.

Тимофій Милованов

Тимофій Милованов

У свою чергу, експерти впевнені, що ей закон буде мати вплив на IT та е-коммерс. Зокрема, Тимофій Милованов, почесний президент Київської Школи Економіки, Професор Піттсбурзького університету, співзасновник VoxUkraine, член Ради НБУ у своєму блозі на сторінках видання «Українська правда» пише, що законопроект має ряд серйозних недоліків:

– Нечітко прописані механізми визначення компаній з істотною ринковою перевагою. Ми вважаємо, що цей закон може потенційно призвести до застосування асиметричного регулювання, коли різні компанії можуть отримати різні правила гри. Це спотворить ринок, порушить справедливість, призведе до економічних втрат, та буде створювати мотивацію для корупції

Також в законі немає чіткого визначення можливості більшої ефективності великих компанії через економію на масштабі виробництва та послуг. Зрозуміло, що інколи один сервер чи телекомунікаційна станція можуть бути технологічно та витратно більш ефективні ніж декілька малих. Світова практика регулювання полягаю в пошуку балансу між конкуренцією (і низькими цінами) та технологічною ефективністю, – вважає Милованов.

Крім того фахівець говорить, що Пункт 3 статті 9 вимагає повідомляти регулятора у разі порушення безпеки чи цілісності комунікацій.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: