Віце-прем’єр розповів, що треба робити, аби зменшити витрати на газ

0

Конкурентний, демонополізований ринок газу, а також заходи з енергоефективності можуть зменшити витрати на газ у як державним установам, так і пересічним українцям.

Віце-прем'єр розповів, що треба робити, аби зменшити витрати на газ

Віце-прем’єр розповів, що треба робити, аби зменшити витрати на газ

 Про це віце-прем’єр Геннадій Зубко розповів під час виступу на «Годині питань до уряду» у Верховній Раді 17 березня, передає «Економічна Правда».

Перше, що треба зробити для цього Україні, – це створити конкурентний ринок газу, щоб ціни на паливо не диктувала одна монопольна компанія. Другий крок – реформа енергоефективності, яка дозволить зменшити споживання газу населенням, – сказав Зубко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що для досягнення цих цілей мають бути ухвалені наступні закони: “Про особливості здійснення права власності у будинку”, “Про житлово-комунальні послуги” (№1581-д), “Про фонд енергоефективності” (№5598), “Про енергоефективність будівель” (4941) та “Про комерційний облік” (№4901).

Крім того, політик означив ряд конкретних заходів, які потрібно вживати у цьому питанні:

 – Відповідь на запитання народного депутата Олександр Кодола, щодо можливості власників індивідуальних домогосподарств у сільській місцевості скористатися програмами з енергоефективності. По-перше, сьогодні успішно діє програма «теплих кредитів», якою передбачене фінансування напряму для власників індивідуальних домогосподарств в сільській місцевості, в тому числі на встановлення негазових котлів. По-друге, потрібно прийняти всі необхідні закони з енергоефективності, а також монетизувати субсидії для можливості реінвестування в енергоефективні заходи,  – написав Зубко у facebook.

Також, продовжив віце-прем’єр, нові норми створять інструменти, які дозволять споживачам контролювати якість послуги, а підприємства теплокомуненерго виведуть із скрутного становища.

Зокрема, зазначив Зубко, закон “Про житлово-комунальні послуги” встановить чіткі правила взаємовідносин між споживачами та постачальниками. Зараз він чекає на друге читання.

Закон “Про комерційний облік”, за словами віце-прем’єра, зробить справедливим нарахування вартості тієї чи іншої послуги.

Зубко підкреслив, що вжиття усіх цих заходів дозволить зменшити фінансове навантаження на кожне українське домогосподарство у середньому на 2 тисячі гривень.

Коментувати

22 березня 2018