Віце-прем’єр розповів, коли в Україні запрацює повноцінний ринок природного газу

0

Ринок природного газу в Україні розпочинає роботу з 1 квітня. Проте,  для  його повноцінного запровадження піде один-два роки. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон в інтерв’ю “Укрінформу”.

Володимир Кістіон

Володимир Кістіон

– В Україні є не одна компанія, яка працює на ринку природного газу, їх досить багато, тільки обсяги, якими вони оперують, досить різні. Проте найвідоміша компанія — НАК “Нафтогаз”, яка покриває, напевно, 100% обсягу споживання газу населенням і 60% обсягів газу, який споживається соціальним сегментом. Бізнес же переважно, скажімо у 95%, купує газ не в “Нафтогазу”, а в окремих незалежних трейдерів. Тобто в цьому сегменті бізнесу ринок природного газу вже працює і працює досить успішно.

Ми планували, що з 1 квітня буде сформований у повному обсязі ринок природного газу, де будь-який пересічний громадянин зможе вибирати свого постачальника газу. І так воно залишилося — з 1 квітня пересічний громадянин зможе вибирати свого постачальника газу, оцінюючи його пропозицію, ціну, умови, терміни оплати тощо, – зазначив пан Володимир.

Кістіон зазначив сказав що компаній, які працюють на ринку природного газу в цьому сегменті, мало, і якщо вони є, то невеликі, прийнято рішення продовжити покладання спеціальних обов’язків на державну національну компанію “Нафтогаз”. Вона зобов’язана за будь-яких умов надати газ для господарсько-побутових потреб фізичної особи, тобто мешканців. Щоб мешканець не опинився на роздоріжжі — прийшло 1 квітня, ніхто йому не пропонує і він не знає, у кого купувати газ.

 – Для того, щоб ринок природного газу в повному обсязі запрацював, по-перше, потрібен час і розуміння безпосередньо пересічного громадянина. Ми думаємо, що для переходу в повний формат роботи ринку (природного газу — ред.), напевно, піде рік-два. Думаю, що до середини літа ми вийдемо з формулою, як впроваджувати монетизацію, і на осінь нам уже буде зрозуміла картина, про які часові рамки можна говорити щодо повноцінної роботи ринку природного газу, – сказав Кістіон.

Урядовець нагадав, що, проте для його повноцінного функціонування необхідно, щоб туди зайшли компанії, здатні надавати населенню якісний товар.

 – Крім того, уряду потрібно ще перейти на монетизацію субсидій і пільг. Без цього повноцінного ринку не може відбутися, – заявив він.

Також, за його словами, потрібен час і для того, аби громадяни зрозуміли суть і переваги ринкових взаємин у сфері газопостачання.

Коментувати

19 березня 2018