Вітчизняний книжковий ринок вирішили захищати від пропаганди країни-агресора на державному рівні

20 жовтня Верховна Рада України у першому читанні прийняла Проект Закону №5114 «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту». Документом встановлюється введення дозвільного принципу для книг походженням із країни-агресора. За прийняття закону проголосувало 250 народних депутатів.

Метою проекту Закону України є запровадження механізму обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначається, що однією з основних загроз національній безпеці України з боку Російської Федерації є продовження інформаційно-психологічної війни, приниження української мови і культури, фальшування української історії, формування російськими засобами масової інформації, зокрема друкованою продукцією, викривленої інформаційної картини світу. На сьогодні понад 70% друкованої продукції , що реалізується в Україні, є продукція РФ і більшість її – це контрафактна продукція.

Під час свого виступу Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко зазначив, що Уряд та профільний комітет Верховної Ради одноголосно схвалили даний проект закону, він пройшов погодження в усіх міністерствах та відомствах. Також урядовець наголосив, що громадськість та більшість видавців виступили за введення дозвільної процедури для друкованої продукції із РФ. Даний законопроект стане заслоном російській пропаганді, яка досі офіційно ввозиться в Україну, а особливо в південні та східні області.

Фото: business.ua

– Необхідність підготовки цього законопроекту продиктована загрозою національній безпеці України з боку Росії через введення проти нашої країни інформаційно-психологічної війни, складовою якої є поширення в Україні друкованої продукції антиукраїнського змісту, – повідомив В’ячеслав Кириленко.

Як зазначили на сайті Кабінету Міністрів України, під заборону потраплятимуть книги, які містять антиукраїнський та антидержавний зміст, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, пропагують силові структури країни-агресора.

Відповідно до законопроекту, під дозвільну процедуру потраплятимуть лише книги із РФ і тимчасово окупованих територій, тобто обмеження не застосовуватимуться для російськомовних книг, виданих в Україні.

Громадська експертна рада протягом 10 днів надаватиме відповідні дозволи на ввезення книг, за умови підтвердження авторських прав та наявності рецензій. Проект закону передбачає, що після його ухвалення кількість книг, які будуть дозволені для ввезення громадянами в ручній поклажі або супроводженому багажі без отримання дозволу буде обмежено 10 примірниками на людину, в той час коли зараз через кордон можна завезти до 50 кг книг на особу.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: