Вірус PetyА. З чого все почалось, наслідки, захист та порятунок інформації

Про кібератаку вірусом PetyА, про втрати і наслідки, про захист і порятунок своєї інформації та вирогідність нових атак.

Трибуна поспілкувалась з цього приводу з директором аутсорсингової компанії «Ай Ті Експертс» Романом Новоженіним щоб дізнатися подробиці та наслідки кібератаки за допомогою вірусу PetyА.

Роман Новоженін, Дмитро Чикуров, Трибуна

Роман Новоженін, директор компании «Ай Ти Экспертс» в студії Трибуни

В Україні зараження відбулося через програму M.Е.Dос. Це програма для ведення бухгалтерського обліку. Хакерами був зламаний сервер оновлень M.Е.Dос, і замість реального поновлення був підкладений вірусний код. Все бухгалтера, які користуються цією програмою, знають, що якщо є поновлення, їх потрібно відкрити і прийняти, і там будуть проведені деякі виправлення. Відповідно, при натисканні на поновлення M.Е.Dос. скачували вірус. Програма виконувала чужий код і відбувалося зараження комп’ютера.

Вірус Petya

Приклад листа зараженого вірусом PetyА

Майже усі зараження вірусом PetyА сталися за допомогою електронної пошти. Програмою M.Е.Dос користуються в основному бухгалтера.

Вірус Petya

Приклад листа зараженого вірусом PetyА

При відкритті листа завантажувався експлойт-програма, написана спеціально для того, щоб використовувати уразливість Windows. Вона проникає автоматично, їй не треба ні прав, ні підтверджень.

Вірус Petya

Вірус PetyА постійно модифікує.

Вірус Petya

Модифікації вірусу Petya

Ось так виглядає одна з модифікацій вірусу PetyА при перевірці компьютера антивірусною програмою.

Вірус Petya

Ідентифікація вірусу Petya

Більш детальнішу інформацію про кібератаку вірусом PetyА, про втрати і наслідки, про захист і порятунок своєї інформації та вирогідність нових атак дивіться у відеоінтерв’ю Трибуни з директором аутсорсингової компанії «Ай Ті Експертс» Романом Новоженіним.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

С каждым днём все больше и больше не верю в этот вирус. Власть нам врет!

2017-07-09
Владимир
Відповіcти
0

Не веришь, потому что не поймал такую радость, поверил бы сразу…

2017-07-09
Roman
0

Мене переповнює гордість за наших розробників та програмістів – всю країну налякали і обдурили. Не така вже і дурна нація в нас))))

2017-07-09
Влад
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: