Лідери “Штабу Супротиву” чітко озвучили вимоги до влади (відео)

1

Увечері 9 квітня лідери “Штабу Супротиву” провели прес-конференцію в сесійній залі Полтавської міської ради. Протестувальники чітко озвучили свою позицію та вимоги до нинішньої влади.

IMG_2956

Спікери – депутати міськради Юліан Матвійчук (лідер фракції ВО “Свобода”), Ігор Окіпнюк (очільник фракції “Самопоміч”), Олександр Шамота (голова фракції “Соціал-демократичної партії”), Станіслав Пєєв (лідер місцевого осередку партії “Національний корпус”), Віталій Сороковий (представник Конгресу українських націоналістів), Георгій Сьомін (очільник місцевого осередку Всеукраїнської громадської організації “Сокіл”).

Вимоги до міського голови для порядку денного

Олександр Шамота озвучив 5 нагальних питань, які, як на переконання мітингувальників, повинні зняти напругу в місті.

– Завдання цього блокування одне: скликання позачергової сесії Полтавської міської ради міським головою Олександром Мамаєм на виконання наших вимог.

Олександр Шамота

Лідер соціал-демократів у міській раді також наголосив на тому, що третина депутатів, згідно з Регламентом та законодавством, звернулася до мера з проханням скликати сесію. На реакцію Олександр Мамай має 14 днів, проте протестувальники вимагають якнайшвидшої відповіді. Саме тому з п’ятниці, 7 квітня, “Штаб Супротиву” базується в сесійній залі та холі другого поверху міської ради.

Перше питання – встановлення мораторію на встановлення нових тимчасових споруд (кіосків) в історичному центрі міста.

Другий пункт пов’язаний із попереднім: скасувати дозвіл на розміщення тимчасової споруди за адресою вул. Соборності, 27, тобто в арці “Газетний ряд”. Нагадаємо, 5 квітня через конфлікт між мешканцями та підприємцем Віктором Степаненком там відбулися криваві сутички.

Третій момент стосується незаконних забудов біля Універсаму “Полтава” (вул. Мазепи, 45). Як ми пам’ятаємо, активісти двічі зносили паркани будівництва, подавали скарги до ДАБІ, інспектор якої визнав будівництво незаконним і склав припис на ім’я ФОП Яремчука – підприємця, який мав дозвіл на встановлення трьох торгівельних павільйонів.

Четверта позиція – заборона будувати стосується підприємства “Старнайт”. Його представники, як зазначив інспектор ДАБІ, розпочали будівельні роботи з правого боку кінотеатру імені Котляревського – пам’ятки ЮНЕСКО.

П’ята вимога стосується звільнення першого заступника міського голови Михайла Шевченко. Активісти звинувачують його в потуранні в організації збройного протистояння охоронців-тітушок 5 квітня біля арки “Газетний ряд”. Нагадаємо, сам Михайло Шевченко повністю заперечує такі заяви та готовий судитися з інтернет-виданням, яке поширило таку інформацію.

– Годі, Олександр Федорович, бігати, ховатися і тікати від громадськістю. Ми третій день знаходимося в міській раді. Достатньо часу для того, щоби прийти, сісти за стіл переговорів, погодитися на наші умови, скликати позачергову сесію, проголосувати і зняти напругу в місті.

Олександр Шамота

Покарання винних у подіях “Кривавої арки” та візит до мера

Юліан Матвійчук звернув увагу на відповідальність за кров, пролиту 5 квітня активістами біля арки. Депутат згадав про співпрацю з поліцією, а також про вимоги до неї.

Перша – закрити справи проти активістів (виконано), друга – зняти з посади голови атестаційної поліцейської поліції депутатку облради Ірину Степаненко (сестру підприємця Віктора Степаненка; комісію мають ліквідувати в понеділок), третя – покарати всіх винних у нанесенні ножових поранень Олександрові Кобі та Дмитру Юденку.

– Поліція вже пішла на якісь наші вимоги. Мер міста досі на них не йде.

Юліан Матвійчук

Депутат зазначив, що панів Мамая та Шевченка не раз бачили в місті в останні дні, проте вони не виходять до громади. Через це активісти планують навідати мера в нього вдома.

Станіслав Пєєв додав, що відвідати треба також депутатів, які голосували за надання дозволів для ФОП Степаненко. Ігор Окіпнюк наголосив, що підтримує дії, зазначені попереднім спікером, якщо завтра, 10 квітня міський голова на з’явиться на робоче місце.

По завершенню прес-конференції мітингувальники підняли державний прапор і червоно-чорний стяг біля міськради.

Коментувати

1 Коментар
Гражданин
• 11:23 | 10 квітня 2017

А куда делся пункт про отставку Мамая? Попахивает кулуарными интригами.

Відповіcти
22 березня 2018