Віктор Лисак заявляє, що епідемії штаму грипу H1N1 у Полтаві немає

Олена Костиря
11:01 | 18 січня 2016
1

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак розповів про стан захворюваності на грип у Полтаві та області. Адже сьогодні медики висівають в Україні штам грипу H1N1.

IMG_7612-e1447256975713-750x369

18 січня, на черговій нараді у голови облдержадміністрації обговорювали забезпечення заходів щодо профілактики грипу, гострих респіраторних вірусних інфекцій та стан, проблеми й перспективи імунопрофілактики в місті та області.

Як стверджує директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак, ситуація з захворюванням на грип сьогодні знаходиться під контролем, однак існують проблеми зі щепленням. Ані населення, ані роботодавці не сприяють впровадженню практики вакцинації. Наразі прослідковується сезонне підвищення рівня захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, котрі поки що не перевищують епідемічний поріг.

У нас лише п’ять територій в області, які мають невисокі показники, – зазначив Віктор Лисак.

За його словами, сьогоднішня ситуація відрізняється від інших епідемічних процесів тим, що лікарі фіксують випадки складних захворювань на пневмонію. В основному це пацієнти, які мають захворювання серцево-судинної системи.

Така ситуація насторожує медиків. Зазвичай 65% з усіх хворих – це діти, однак сьогодні ми бачимо, що серед дітей немає таких складних випадків, більше хворіють дорослі, – говорить директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації.

Кількість викликів швидкої допомоги збільшилась. З приводу респіраторних вірусних інфекцій, у Полтаві госпіталізували в інфекційну лікарню 29 чоловік.

З приводу медикаментозного забезпечення, то на область було додатково виділено 272 тис. грн. для поповнення запасів препаратів. Полтавські лікарі отримали препарат «Таміфлю», який призначається у складних випадках. На сьогоднішній день у місті та області препарат в наявності.

За його словами, по Україні сьогодні висівається штам грипу H1N1, який був вже у 2009 році. Лікарями проводяться швидкісні тести, які дають можливість виявляти захворювання. Вони активно співпрацюють з вченими і іншими службами для того, щоб надати більш кваліфіковану допомогу. Однак Віктор Лисак не задоволений ситуацією зі щепленням в Україні, зокрема у Полтаві.

Ми зверталися до роботодавців, щоб вони захистили своїх робітників. Обслуговуючий персонал – це перші, хто знаходиться у групі ризику (водії, працівники магазинів та ін). Потрібно дотримуватись основних правил захисту та не чекати три дні з температурою 39,8, а одразу звертатись до лікарів, – завершив Віктор Лисак.

У підсумку Валерій Головко закликав лікарів більш ретельно проводити інформування населення стосовно наслідків захворювання на грип та його профілактики.

Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Тимошенко всплакнула. Так бы Тамифлю снова натарила на лярд

11:41 | 18 Січня 2016
Последний Секундант Пушкина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: