Виконком затвердив прогноз показників бюджету на 2020-21 роки

На позачерговому засіданні виконкому затвердили рішення «Про схвалення прогнозних показників міського бюджету на 2020 та 2021 роки».

Згідно з додатком до проекту рішень, надходження до міського бюджету у 2020-му та 2021-му роках становитимуть 2,34 та 2,43 млрд грн відповідно. Зазначимо, сума прогнозованих доходів вказана без врахування дотацій та субвенцій та збігається з сумою прогнозованих видатків.

Традиційно левову частку доходів становитимуть надходження з податку на доходи фізичних осіб. Відповідно до розрахунків, бюджет міста у 2020-му складатиметься на 68,5% з наших податків, тоді як у 2021-му — ця частка зросте до 69,4%.

Якщо з доходами все прогнозовано і не сильно різниться від показників минулих років (зростання доходів майже дорівнює річному рівню інфляції), то з видатками ситуація виглядає цікавіше. Так видатки на дорожньо-транспортний комплекс у 2020 році становитимуть 6,96 млн грн, тобто вже за рік цей показник збільшиться майже втричі – до 18,3 млн грн.

У додатку до рішення виконкому зазначено про плани надання гарантії Полтавської міської ради для забезпечення виконання боргових зобов’язань комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» в обсязі 10 млн євро (320 млн грн) у зв’язку із залученням кредиту від ЄБРР.

За словами начальника бюджетно-фінансового управління Тетяни Чумак, прийняття прогнозу доходів та видатків є однією з технічних умов, необхідних для отримання кредиту від ЄБРР.

— Для реалізації проекту оновлення тролейбусного парку Полтави необхідне позитивне рішення Мінфіну про надання фінансових гарантій. Для міського бюджету необхідно схвалити прогнозні показники на 2020-й та 2021-й роки. Прогнозні показники демонструють платоспроможність міста для забезпечення гарантованих виплат по кредиту ЄБРР, — говорить Тетяна Чумак.

Рішення було прийнято одноголосно.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: