Військова частина на Полтавщині придбала протигази по 43 тисячі гривень за штуку

Військова частина А0312, що знаходиться у Машівському районі, провела торги на ізолюючий індивідуальний апарат дихання ІАД-1У. Вартість договору 2 306 304 гривень.

20 травня військова частина А0312 підписала договір з ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр» (Львів) на придбання 44 одиниць ізолюючого індивідуального апарату дихання ІАД-1У. Ціна одного апарату складає 43 680 гривень.

Укладений договір

Ми вирішили дізнатися детальніше про цю модель протигазів і обґрунтування ціни.

— При спробі перевірити ціну та технічні характеристики ми зіткнулися з тим, що аналогічний товар відсутній. В Україні існує лише один виробник дихальних апаратів такого типу — ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр». Якраз він і є переможцем цих торгів. Визначити ринкову ціну саме цього приладу не вдалося, бо ціна відсутня у вільному доступі, а використати для порівняння систему Рrozorro неможливо, адже ця закупівля є першою в системі, — пояснює Олександр Довгошей, аналітик ГО «Інституту аналітики та адвокації», яка є членом «Dozorro-спільноти».

Цікаво також, що підприємство у тендерній документації подає наказ Міністерства оборони №46 «Про прийняття на постачання Збройних сил України окремого зразка військової техніки». У ньому пояснюється призначення ІАД-1У:

«Призначений для аварійно-рятувальних робіт екіпажів бойових броньованих машин. Дозволяє членам екіпажу залишати затонулу бойову машину і безпечно дихати у воді до підйому на поверхню, а також утримуватися в ній».

Так виглядає ІАД-1У

— На ринку не знайшлося жодного сучасного апарату для дихання, який дає можливість перебувати і в загазованих приміщеннях і під водою. За думкою виробників компаній захисного обладнання, з якими нам вдалося поспілкуватися, таке поєднання не є доцільним. Адже прилади, в яких ці функції відокремлені, є більш ефективними, — наголошує Олександр Довгошей.

Окрім цього, є питання до технічних характеристик протигазу:

— Використання регенерації повітря у дихальних апаратах призводить до підвищення температури повітря на вдиху. У технічних вимогах до даного приладу вказано, що температура дихальної суміші не повинна перевищувати 60 градусів за Цельсієм. Але вказана температура може спричинити термічні опіки дихальних шляхів. Тому безпечність цього приладу під питанням.

Технічні вимоги до ІАД-1У

Цю інформацію нам підтвердив Ярослав Кірик, викладач кафедри медицини катастроф та військової медицини УМСА:

– Такі протигази відрізняються тим, що коли людина потрапляє в середовище із забрудненим повітрям – вона ним не дихає. В легені потрапляє кисень, який виробляє ізолюючий індивідуальний апарат дихання. Цим він і відрізняється від звичайного протигазу, який перероблює повітря не з «балону», а з атмосфери. Строк дії таких ІАД довший, тому вони дорожчі, ніж звичайні. Але варто зазначити, що наприклад пожежники вже років 5 не користуються такими засобами захисту. Адже чистий кисень, який виробляє ізолюючий апарат під такою температурою, може негативно вплинути на людину.

На звернення до ГУ ДСНС України у Полтавській області нам повідомили, що таких апаратів вони наразі не використовують і не купували.

Також ми надіслали запит до Міністерства оборони України, щоб отримати роз’яснення стосовно джерела оплати за ці протигази. Адже, судячи з наказу, їх мають безкоштовно розділити між військовими частинами.

Отримали наступну відповідь:

Відповідь Міністерства оборони України

Тобто полтавська військова частина А0312 має закупити ці протигази за кошти Міністерства оборони і безкоштовно передати на облік іншим частинам. Виникає питання, чому закупівлю проводить не Міністерство, а військова частина. З цим питанням ми звернулися до замовника:

– Ми не розподіляємо. Це робить Центральне управління військ РХБ-захисту. Закупівлю проводимо ми, апарати дійсно будуть розподілятися між іншими військовими частинами. Ми отримали розпорядження від Центрального управління військ РХБ-захисту на проведення торгів, бо ми є базою зберігання озброєння цих військ, – пояснив Володимир Баглай, контактна особа замовника.

Таким чином, військові частини Полтавщини мають отримати ізолюючі індивідуальні апарати дихання до 1 грудня 2019 року. До цього часу підрядник (ПП «НВПП «Спаринг-Віст Центр»), відповідно до тендерної документації, має поставити товари та передати замовнику.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

Дурні ми,тому над нами знущаються цей 1процент покидьків.

2019-06-05
Відповіcти
0

А десятки вагонів ИП4 та ИП5 трухнуть та ржавіють нікому не потрібні…

2019-05-31
Прапорщик
Відповіcти
0

Це ізолюючий індивідуальний апарат дихання для танкістів. Він працює з використанням одноразового потрону, який утворює кисень впродовж недовгого терміну, достатнього для евакуації з танку під водою. Порівняння з аппаратами пожежників некорректне. Це різні типи аппаратів.

2019-05-31
Олександр
Відповіcти
0

Я так і не поняла,вони придбали чи не придбали?

2019-05-30
Таня
Відповіcти
0

Нічого не поняла,так шо таких і немає протигазів? А шо ж вони купили?чи купують?

2019-05-30
Ніна
Відповіcти
0

Шо тут незрозумілого, вкрали 2 мільйони

2019-05-30
Ельданіз
1

А чого вони такі дорогі???

2019-05-30
Даша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: