Військова частина хоче знайти фірму, яка за три дні створить, роздрукує та встановить 119 стендів

0

На Полтавщині військова частина А3990 оголосила допорогові торги. Предметом закупівлі є створення 119 інформаційних стендів за 86,5 тис. грн. Детально проаналізувавши, Олександр Довгошей з Інституту аналітики та адвокації зауважив, що умови для торгів мають дискримінаційні положення, які можуть обмежити конкуренцію.

Військова частина хоче знайти фірму, яка за три дні створить, роздрукує та встановить 119 стендів

Військова частина хоче знайти фірму, яка за три дні створить, роздрукує та встановить 119 стендів

У тендерній документації замовник встановив, що учасники мають підтвердити наявність досвіду. Для цього їм потрібно надати документи про співпрацю з бюджетними та державними установами. Тобто, підприємства з багаторічним стажем праці, але не з державними установами, будуть відхилені. Олександр Довгошей підтверджує, що встановлення такого положення є незаконним та порушує права учасників.

Також Військова частина АЗ990 вимагає надати документи, які підтверджують, що компанія-учасник існує на ринку поліграфічних послуг не менше двох років. Ця вимога обмежує участь у закупівлі підприємств, що були створені протягом 2017 року та вже мають досвід роботи.

Окрім цього, є вимога надати “відомості та їх документальне підтвердження про гарантійне та сервісне обслуговування” тобто гарантію на поліграфічну продукцію, а саме інформаційні стенди.

– Вказані Замовником кваліфікаційні вимоги відносяться до процедури відкритих торгів, та не обов’язкові для допорогових. Якщо ще врахувати сюди вимогу сервісного обслуговування, то можна припустити, що замовник переробляв тендерну документацію з іншої закупівлі, і не звернув уваги на цю несумісність.

Олександр Довгошей, аналітик ІАА

У договорі, підписаному з переможцем, зазначено, що строк виконання послуги до 30-го листопада. Тобто переможець має надати послугу протягом 3-х робочих днів. Нагадаємо, що предметом закупівлі є послуга по створенню макетів, їх роздрукуванню та встановленню. І їх тематика буде визначатися в ході проведення робіт. У сукупності ці вимоги можуть призвести до значного зменшення кількості потенційних учасників. Не дивлячись на це, жоден з учасників не звертався до замовника з вимогою усунути дискримінаційні вимоги. І хоча деякі питання все ж були поставлені, вони носять уточнюючий характер.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

23 квітня 2018
22 квітня 2018