Зарплата українських вчителів почне зростати з 2018 року. Аж поки не сягне рівня трьох “мінімалок”. Уточнено

11

Підвищення зарплати вчителів та встановлення 12-річного терміну навчання у школі передбачені Законом “Про освіту”, який вступив у силу наприкінці вересня 2018 року.

Зарплата вчителям

Зарплата вчителям

З 2018 року почне зростати зарплата українських вчителів. Планується, що змінімальна зарплата педагога найнижчої кваліфікації дорівнюватиме трьом мінімальним зарплатам. А виплати науково-педагогічному працівнику будуть ще на чверть більше. Такі зміни передбачені новим Законом “Про освіту”. Спершу передбачалося, що кардинальне збільшення відбудеться вже в 2018 році. Однак порахували, що на це потрібно додатково понад 80 мільярдів гривень. Таких коштів у держбюджеті не знайшли.

Тому зростання вирішили зробити поступовим – зарплату збільшуватимуть протягом п’яти років, і рівня трьох мінімальних вона сягне у 2023. Звісно, якщо у казні будуть потрібні кошти.

Також педагоги матимуть змогу підвищувати кваліфікацію не лише у закладах освіти з відповідною ліцензією, а й «в інших суб’єктів освітньої діяльності, фізичних та юридичних осіб». В такому разі результати визнаються окремим рішенням педагогічної ради.

Від автора. У попередному варіанті новини були допущені значні неточності Дякуємо всім, хто звернув на це нашу увагу. Наразі всі помилки виправлено.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018