Відпрацювали каденцію, дорогу іншим активістам

Громадська рада при Полтавській обласній раді зібралася на установчі збори нової каденції, аби визначитися із членами десяти комісій і переобрати собі керівників.

Насправді ж координатор та співкоординатор лишилися колишніми: Володимир Сухаренко та Ніна Кузьменко.

DSC_0885

– Минула каденція скінчилася, поновлюємо склад, – розпочинає зустріч головуючий Володимир Сухаренко. Основа залишилася. Долучилося чимало нових організацій, є спортивні, правозахисні. Самоорганізованість і готовність на громадських засадах чесно і фахово служити громаді – із такими внутрішніми принципами кожен може стати членом громадської ради.

Деякі активісти напередодні кулуарно зізнавалися: у дорадчому органі більше бути не хочуть, оскільки не бачать результатів своєї роботи. І додавали: до їхньої думки не дослухаються. Та попри це з 2016-м роком і новою каденцією громадської ради активні полтавці знову подають заявки.

DSC_0863

Серед них чимало новачків:

Я вперше заходжу у громадську раду. Змусило мене прийняти таке рішення остання постійна комісія з питань культури. Там просовують такі собі крадійські статті, ось наприклад: 1 млн 400 тис грн хотіли витратити на ремонт ганку обласної бібліотеки. Ми вважаємо, ця сума надто велика. І після нашого втручання депутати переписали ці пропозиції. Думаю, якщо ми вчасно помічатимемо і реагуватимемо, усе буде добре, – вважає громадський активіст Іван Минак.

У найкращі часи після Революції було більше 200 представників ГО, – констатують координатори. Наразі необхідні пакети документів подали 87. Проте на установчі збори з’явилися лише 52. Активісти вірять: вони зможуть контролювати діяльність облради, і те, як виконуються обласні програми.

– Нас депутати чують. Наші напрацювання, рекомендації беруть до уваги, зокрема комісія з питань паливно-енергетичного комплексу та використання надр. Транспарентність – тобто прозорість і доступність мають бути основними показниками роботи депутатських комісій, – ділиться думками секретар минулої каденції громадської ради і нині співкоординатор Ніна Кузьменко.

Усім видали мандати для голосування. Координатор Володимир Сухаренко вітає присутніх із новорічними святами і представляє громаді гостя зборів, цитуємо «нашу людину» – заступника голови обласної ради «свободівця» Анатолія Ханка.
Доповнюйте нашу роботу конкретною критикою, ми готові співпрацювати. Допомагатимемо, чим зможемо, – переконує посадовець.

DSC_0870

Після виступу керівника активісти традиційно заспівали національний гімн. Кільком вручили подяку за активну участь у роботі дорадчого органу у 2015-му році.

– Полтавці уже другу каденцію на громадських засадах хочуть бути причетними до прийняття рішень про те, як житиме область. Активісти витрачають свою серцеву енергію на підняття громадського суспільства. Як ми зорганізуємось, так і житиме область у 2016 році, – вважає Ніна Кузьменко.

– Наш дорадчий колегіальний орган працювати фахово, без примусу. Ми в той чи інший спосіб змінюємо думку влади, якщо її кудись не туди занесло, – підсумував Володимир Сухаренко.

Ще до початку секретаріат зазначав: тривалість установчих зборів 1,5 години. Насправді ж тривали вони більше трьох. За цей час активісти обрали собі керівництво та склади комісій. Як і серед депутатів, найпопулярніші тут комісія з питань бюджету, а також охорони здоров’я.

Довідка: рада при Полтавській обласній раді уперше громадська запрацювала після Революції Гідності. Зареєстрували її 31 березня 2014 року.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: