Видатного полтавця хочуть увічнити в Києві

На сайті Київської міської ради зареєстрували петицію, в якій ідеться про встановлення пам’ятника полтавцю Симону Петлюрі замість нинішнього – Миколі Щорсу.

Screenshot_61

Фото: petition.kievcity.gov.ua

Автор петиції Костянтин Богачов посилається на низку законів та наполягає на демонтуванні пам’ятника Миколі Щорсу:

«У зв’язку з низкою законів України, а саме ЗУ «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» та ЗУ «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів та заборону пропаганди їхньої символіки» , пам’ятник червоному командиру, що був частиною окупаційного війска та виступав виконавцем знищення Української Народної Республіки, повинен бути демонтований».

Також автор пропонує встановити на місці демонтованого пам’ятника новий. На думку Богачова доречно буде увіковічнити особу Симона Петлюри:

«Наразі на його заміну пропонується встановлення пам’ятника видатному українському діячеві, очільнику українських збройних сил періоду перших визвольних змагань Симону Васильовичу Петлюрі. Одним з факторів, що обумовлюють саме цю особистість на увіковічення є те, що вулиця С. Петлюри виходить прямо на сьогоднішній пам’ятник Щорсу».

Наразі петиція набрала 307 підписів із 9693 необхідних. Збір підписів триватиме ще 88 днів.

Довідка: Симон Петлюра народився у Полтаві 22 травня 1879 року. В часи національної революції був головним отаманом військ Української Народної Республіки та головою Директорії УНР.

Юлія Злепко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: