Відучора в Україні набув чинності закон про донорство

З 1 січня набув чинності закон № 2427-VIII «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини», в рамках якого громадяни України можуть погодитися чи відмовитися від посмертного донорства.

Відповідно до закону, кожен повнолітній громадянин України може погодитись на посмертне донорство чи відмовитися від нього. Цю інформацію зможуть внести в паспорт або посвідчення водія.

В обов’язковому порядку відомості про згоду на посмертне донорство будуть внесено до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Також кожен повнолітній українець зможе призначити уповноважену особу, що ухвалить рішення про донорство за нього після смерті.

Закон передбачає, що у разі, якщо за життя людина виступала проти донорства, то її органи не будуть використовуватися для трансплантації.

Закон забороняє використовувати анатомічні матеріали, якщо отримати дозвіл на трансплантацію немає можливості, а також якщо проти донорства виступають правоохоронці, судмедексперти чи суд.

Ветерани війни на Донбасі, діти-сироти, особи, визнані недієздатними, а також ті, чию особу не встановлено, не зможуть бути донорами посмертно.

Також за життя не зможуть бути донорами ув’язнені, іноземці та особи без громадянства, що незаконно перебувають в Україні, особи з важкими психічними розладами, пацієнти, які мають важкі захворювання, вагітні, а також ті, хто вже надав орган або його частину для трансплантації.

— З 1 січня 2019 року трансплантація в Україні проводитиметься. Ті лікарні, які проводять лікування цим складним методом, зможуть і надалі рятувати людські життя. Також із 1 січня нового року рішення про проведення лікування методом трансплантації прийматиме консиліум лікарів медзакладу, де пацієнта внесено до списоку очікування. Свою згоду або незгоду на отримання лікування пацієнт надаватиме лікарю медзакладу, який проводить трансплантації, — повідомляють у МОЗ http://moz.gov.ua/article/news/urjad-zatverdiv-porjadok-nadannja-zgodi-na-donorstvo-

Заяви про рішення щодо донорства українці подаватимуть лікарю медзакладу, що має здійснювати трансплантацію, або трансплант-координатору, уповноваженій особі у центрах донорства крові та центрах вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації.

У відомстві зазначають, що такі заяви можна буде надавати своєму сімейному лікарю чи терапевту. Відповідні заяви зберігатимуть у закладах охорони здоров’я, де їх прийняли, з дотриманням законодавства щодо захисту персональних даних. Впродовж трьох днів від початку роботи Уповноваженого органу з питань трансплантації усі заяви буде перенаправлено до нового ЦОВВ.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Це безкоштовно, чи почнуть на собі зароблять?

2019-01-02
Артем
Відповіcти
0

Почнеться охота на люде,дітей….

2019-01-02
Віктор
Відповіcти
0

Як ця процедура оформляється?

2019-01-02
Вовка
Відповіcти
0

Супер закон, навіть після смерті є можливість допомогти іншим людям.

2019-01-02
Оля
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: