Від сьогодні почався Великий піст

Світлана Варвянська
09:02 | 27 лютого 2017
0

Великий піст традиційно триває 48 днів і закінчується Великоднем. Цього року – 16 квітня.

Піст

Піст

Піст – це не дієта, постійно нагадують священники. Головне – робота над собою і духовне очищення. Однак обмеження у їжі для тих, хто вирішив його притримуватися, все ж обов’язкові. Щоб не нашкодити власному здоров’ю, “входити” у піст треба правильно. Найвідповідальніший та найважливіший – перший тиждень.

Якщо раніше ніколи не обмежували себе у поживній їжі, не відмовлялися, хай і тимчасово, від продуктів тваринного походження, то починати піст “знаскоку” не варто. Його так званий монастирський варінт, з суворими обмеженнями – голодування або сухоїдення (коли вживаються лише сирі овочі без масла, сухофрукти, горіхи і чорний хліб) у понеділок, середу і п’ятницю – не для новачків.

Піст

Піст

Правила для початківців такі:

  1. Усі м’ясні страви спробувати замінити соєвими.
  2. Їсти більше бобових: горох, сочевицю, кваолю. Вони багаті білком і допоможуть організму “пережити” відсутність м’яса.
  3. Сирі салати не завжди легко засвоюються організмом, тому як варіант – печені й тушковані овочі.
  4. Не забувати про каші без масла або з олією (соняшниковою, оливовою чи кукурудзяною). Це – гарне рішення для сніданку та обіду. А ось на вечерю, особливо, якщо під час посту хочеться знизити вагу, каші краще не вживати. Адже вони – джерело вуглеводів, чох і правильних, склданих. навряд чи організм, який вже налаштовується на сон, встигне витратити цю енергію.
  5. Дослухатися до загального стану свого організму та порад лікарів. При проблемах з системою травлення, а також серцево-судинних захворюваннях не треба зловживати сирими овочами, грибами.
Піст

Піст

Під час посту треба пити ще більше чистої води, ніж зазвичай: при такому вегетаріанському раціоні організм інтенсивно очищується, а продукти очищення вода виводить найкраще. Брак рідини дається взнаки головним болем та загальною слабкістю.

Якщо самопочуття помітно погіршилося, піст краще припинити або послабити. Більшого духовного ефекту можна досягти, якщо відмовитися на цей час від згубних пристрастей, наприклад, куріння. Або від того, що дійсно вимагає зусиль і роботи з власною силою волі. Наприклад, солодощів, куріння кальяну, азартних ігор, багатогодинного сидіння у соціальних мережах, кави – для кавоманів і т.д..

Піст

Піст

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: