Вибух запам’ятається: тренування для пам’яті

0

47% своїх щоденних справ люди роблять автоматично, довели вчені Гарвардського університету. Тобто, “на автоматі” проживаємо чи не половину життя. Для мозку це – не дуже добре, адже його, насправді, треба постійно тренувати. Тоді і пам’ять буде доброю, і швидкість мислення – пристойною.

Тренуйте пам'ять

  1. Вирушаєте по покупки? Прочитайте список вголос кілька разів і спробуйте запам’ятати. Однак спочатку подумки розділіть на частини: 5 продуктів з молочного відділу, 4 – з овочевого, 5 – з кондитерського. Так мозок легше впорається з запам’ятовуванням, і кількість найменувань, що вдається втримати в пам’яті, буде щораз більшою.
  2. Протягом життя ми витрачаємо майже рік на пошуки речей, які точно поклали десь тут – але де? Наступного разу, коли кладете ключі від авто, наприклад, на підвіконня, уявіть, як воно вибухає. Наступного дня треба буде лише пригадати, що вибухнуло вчора. Автори методу переконані – це працює.
  3. Щоб ім’я нового знайомого не вилетіло з голови, щойно вам його представили, повторіть вголос – на початку бесіди та наприкінці. Промовляючи ім’я вголос, ми активізуємо більше ділянок мозку, у тому числі ті, що відповідають за роботу потрібних для вимови м’язів. Іншими словами, змушуємо розум приділити більше уваги імені співрозмовника.

Незвичні види діяльності спочатку примушують мозок “пригальмовувати”. Однак, що частіше “вибивати” його з буденності, то швидше він навчиться справлятися з новими завданнями:

  • – тренуйтеся “по колу”. Прискорюючи кровообіг, ми прискорюємо і швидкість процесів мислення. Простіше кажучи, думаємо скоріше. Тому будь-які фізичні навантаження – справа корисна. А тренування “по колу” – взагалі оптимальний вибір. Там – і хороше кардіонавантаження, і постійна зміна вправ, яка не є мозку засумувати і перемикає його у “спринтерський режим;
  • – вимкніть автопілот. Пригадайте, скільки справ ви сьогодні зробили “на автоматі”. Почистили зуби, приготували сніданок, доїхали до роботи – це як мінімум. Щоб мозок був у тонусі, потрібно навантажувати його новими видами діяльності. Так само, як ми змінюємо види навантажень, коли тренуємо м’язи. Тому час від часу пропонуйте мозкові нові задачі: причісуйтеся лівою рукою, змінюйте маршрут поїздки на роботу або просто “не вимикайтеся” у транспорті: фіксуйте цікаві деталі, незвичних людей. Життя може виявитися набагато цікавішим, ніж ми іноді думаємо;
  • – вивчайте іноземні мови. В процесі у мозку запускаються процеси розпізнавання образів і вирішення проблем, що збільшує щільність сірої речовини. А це позитивно впливає на інтелектуальні здібності.
Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018