«Ветерани не сидять у інстаграмі». Про пам’ятні заходи із антивоєнним меседжем

Громадський активіст, учасник російської-української війни Олекса Коба вважає, що всі заходи, які проводяться до 8 та 9 травня повинні мати антивоєнний характер. Натомість сьогодні, влада пропагує героїку війни. За його словами, «ветерани не сидять у інстаграмі», і якщо люди хочуть пам’ятати та вшановувати героїв – це має бути кожен день.

KOBA

До початку війни мені подобалися різні ура-патріотичні книжки. Після війни я би не дозволив ці книжки читати хлопчикам до 21 року включно. Ці книги несуть пропаганду війни, романтику війни і це дуже погано.

На мою думку заходи присвячені вшануванню пам’яті разом із вшануванням пам’яті героїв, які загинули мають нести антивоєнний меседж. Вони повинні показувати, що війна це дуже і дуже погано – це відірвані кінцівки, це зламані долі. Яким чином це впроваджувати – мають думати фахівці. На мою думку, сьогодні в Україні превалює ця радянська система пропаганди війни, яка втюхує молоді, що війна – це романтична штука. І мені це дуже не подобається.

Щодо сприйняття молоді подій Другої світової та вшанування пам’яті, тут скажу один меседж: ветерани не сидять у інстаграмі. І оцей момент, коли починається купа постів у соціальних мережах, а потім це забувається наступного дня – це все дуже погано. Якщо люди хочуть пам’ятати і вшановувати героїв – це має бути кожен день.

Ті люди, які будучи у владі, пропагують це свято, «русскій мір» та виступають за відновлення совка та гулагівських цінностей, вони фактично тримаються на святі 9 травня. Навколо нього вони будують конфігурацію боротьби з уявним фашизмом. І насправді, якби не використання цього свята, у них би не було фундаменту, на якому вони досі тримаються в Україні.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: