Ветерани АТО на Полтавщині відстояли свої права на землю

Апеляційний суд Полтавської області задовольнив апеляцію групи бійців та ветеранів АТО Полтавщини щодо визнання недійсним рішення Київського райсуду про скасування виданих їм наказів на отримання земельних ділянок у Новосанжарському районі.

Суд

Суд

Судова тяганина у справі про 35,5 га сільськогосподарських земель у Новосанжарському районі триває вже кілька місяців. Місцевий фермер В. Мостовий не хоче поступатися ветеранам та учасникам бойових дій землею, яку він обробляв з 2008 року. Навіть не зважаючи на те, що договір оренди на неї закінчився ще у 2015 році. І районне управління Держгеокадастру його не продовжувало.

– У 2015 році Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області офіційно зарезервувало цю землю в атласі резервування земельних ділянок для учасників бойових дій. 18 учасників БД подали свої заяви на цю ділянку, отримали відповідні накази, взялися за розробку проектної документації, заплативши за неї по 2-3 тисячі гривень з власної кишені. До речі, у деяких областях ці кошти ветеранам АТО компенсують з місцевих бюджетів, але не на Полтавщині, – розказав Тарас Лелюх, представник Кооординаційної ради Товариства ветеранів АТО Полтавщини.

Однак фермер, який раніше обробляв ці 35,5 га, з цим не погодився. І подав одразу два судові позови: про скасування виданих Держгеокадастром ветеранам АТО наказів та про продовження договору оренди землі. Наголошував на тому, що вже кілька років обробляє тут землю і регулярно сплачує орендну плату. А також на тому, що, оскільки через місяця після закінчення строку оренди орендодавець – тобто, Держгеокадастр – не звернувся до нього щодо припинення оренди, то, згідно з Законом України » Про оренду землі», оренда має продовжуватися на тих самих умовах і на той самий термін. Київський райсуд позови задовольнив, а представники районного управління Держгеокадастру на перше засідання суду навіть не з’явилися. Як вважають учасники бойових дій, під надуманими приводами.

Кадастрова карта України

Кадастрова карта України

– Ми зрозуміли, що представники районного управління, можливо, не зовсім незалежні у своїх рішеннях. Тим більше, що районне керівництво стало на сторону фермера. Тоді Товариство ветеранів АТО вирішило включитися у процес, підтримати бойових побратимів. Знайшли адвокатів, які й вели справу,попросили про пряму участь у засіданнях представників Головного управління Держгеокадастру Полтавської області. Адже саме його накази вимагав скасувати фермер, – говорить Лелюх.

Тарас Лелюх

Тарас Лелюх

Судова справа тривала кілька місяців. І закінчилася перемогою ветеранів АТО. Апеляційний суд Полтавської області сьогодні задовольнив їхню апеляційну скаргу та скасував рішення Київського райсуду про відміну виданих учасникам бойових дій наказів і про продовження договору оренди землі з фермером Мостовим.

– Ми вважаємо це рішення неправомірним і будемо оскаржувати його у Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних питань. Фермер Мостовий має повне право на продовження оренди цієї земельної ділянки за законом, і ми діємо винятково у рамках законодавства, – заявив представник відповідача Володимир Тукало.

Рішення може бути оскаржене протягом 20 днів.

Тим часом, Тарас Лелюх стверджує: зустрітися і якось порозумітися із ветеранами АТО фермер навіть не намагався – був упевнений, що рішення буде на його користь.

Рішення Апеляційного суду Полтавської області вступило в дію з момента проголошення. Тож, щойно вийшовши із зали засідань, Тарас Лелюх телефонує побратимам і радить їм якнайшвидше завершувати оформлення проектної документації і реєструвати право власності на землю.

Апеляційний суд

Апеляційний суд

– Проектна документація фактично готова. Але суд першої інстанції «заморозив» її видачу. Тепер, після рішення Апеляційного,все знову має рухатися. Оформити право власності на землю – це 1-4 тижні. Сподіваюся, штучних перепон ветеранам та бійцям АТО ніхто не чинитиме. Ми розуміємо, що суди можуть тривати роками, юристи знаходитимуть у законодавстві нові колізії. Але коли хлопці матимуть право власності, то вже зараз зможуть робити з землею, що захочуть: оброблятимуть її, засіватимуть чи здадуть в оренду, – пояснив Лелюх.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: