Верховна Рада змінила правила призначення голів ОДА та їх заступників

9 листопада Верховна Рада прийняла закон №7126 про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проходження державної служби.

Верховна Рада змінила правила призначення голів ОДА та їх заступників

Верховна Рада змінила правила призначення голів ОДА та їх заступників

За відповідне рішення проголосували 234 народних депутата.

Відповідно до законопроекту, голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників без будь-якого конкурсу призначає Президент. Адже з закону прибрали норму зі ст. 91 про те, що голів місцевих державних адміністрацій призначає і звільняє Президент за поданням Кабінету Міністрів, а пропозиції щодо кандидатур на ці посади вносить до Кабміну комісія за результатами конкурсного відбору.

Документ, зокрема, передбачає зміни до закону про державну службу, згідно з якими посади глав місцевих державних адміністрацій, їхніх заступників не будуть посадами держслужби. Таким чином, закон України «Про державну службу» не поширюватиметься на глав місцевих держадміністрацій та їхніх заступників.

 Голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників без будь-якого конкурсу призначає президент (Петро Порошенко)

Голів місцевих державних адміністрацій та їх заступників без будь-якого конкурсу призначає президент (Петро Порошенко)

– Цим законом передбачається вивести повністю з закону про держслужбу керівників місцевих держадміністрацій, їх перших заступників та заступників. Але найгірше… що вони знову можуть бути членами політичних партій, знову можуть балотуватися, поєднувати в собі виконавчу гілку влади і законодавчу, вони зможуть знову очолювати фракції влади в місцевих органах влади. Вони фактично знову будуть політиками, – розповіла Олена Шкрум, нардеп від фракції «Батьківщини» виданню «УП«

Таку думку підтримує нардеп від БПП Мустафа Найєм:

– Закон скасував вимогу про поділ політики і державної служби. Губернатори та їхні заступники – як у старі добрі часи – знову зможуть займатися політикою на державній службі, фактично очолювати передвиборні штаби Президента і правлячої партії на парламентських і президентських виборах, – написав він на сторінці у Facebook після прийняття законопроекту.

Народний депутат Олексій Гончаренко (фракція БПП), виданню zaxid.net пояснив, що законопроект передбачає повернення до прямої конституційної норми, тобто коли керівників місцевих державних адміністрацій призначає Президент за поданням Кабміну.

– Ухвалення законопроекту забезпечить усунення невідповідності законів «Про місцеві державні адміністрації», «Про центральні органи виконавчої влади», «Про Кабінет Міністрів України» і «Про державну службу» Конституції України щодо порядку призначення та звільнення голів місцевих державних адміністрацій та їхніх заступників, а також керівників центральних органів.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Правильно, зачем конкурс. Просто президент решил и сделал так, как ему удобно.

2017-11-10
Андрей
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: