Верховна Рада ухвалила Закон про телемедицину в селі

1

В Україні ухвалили у цілому як закон медреформу для сільської місцевості, тим самим запровадивши телемедицину.

Верховна Рада ухвалила Закон про телемедицину в селі

Верховна Рада ухвалила Закон про телемедицину в селі

Онлайн-трансляцію вів офіційний канал “Рада”, передає “112.ua“. Підтримали законопроект 280 народних депутатів.

Ним передбачається створення у селі медичного закладу для надання первинної медичної допомоги – це може бути фельдшерсько-акушерський чи фельдшерський пункт, амбулаторія, медичний пункт, медичний кабінет, мобільний медичний кабінет чи аптечний пункт. Працювати у такому закладі має кваліфікований фахівець – зокрема “приватник” із ліцензією. Таких людей мають намір залучати до роботи в селах за допомогою створення комфортних умов. Їм планують надавати житло й автівку, забезпечити необхідним обладнанням робоче місце, створити якісний доступ до інтернету для можливості запровадження телемедицини й зв’язку з колегами.

Згідно з документом, первинна медицина має бути безкоштовною для селян. Фінансувати її планують з держбюджету, місцевих бюджетів та інших законних джерел.

Щодо телемедицини, то медична допомога із застосуванням телемедицини передбачає можливість консультування пацієнта, діагностики та лікування з використанням інтернету для обміну інформацією. Причому йдеться як про зв’язок лікаря з пацієнтом, так і медиків між собою.

22 квітня 2018
21 квітня 2018
20 квітня 2018