Верховна Рада почала голосувати за так звані “законопроекти бійців”

0

У перший день пленарного тижня два з них ухвалили у першому читанні – ті, де йдеться про рівні права для чоловіків і жінок під час проходження служби у Збройних силах та про удосконалення порядку виплати одноразової допомоги в разі загибелі, інвалідності чи часткової втрати працездатності іноземців та осіб без громадянства.

Верховна Рада

Верховна Рада

У першому читанні Верховна Рада ухвалила два з дев’яти так званих “законопроектів бійців”, на честь яких волонтери-юристи, бійці та ветерани україно-російської війни влаштували флешмоб #півдня_для_українських_захисників. Йдеться про законопроект 6109 “Щодо забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків під час проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях та 6689 “Про військовий обов’язок і військову службу” (щодо удосконалення окремих питань виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності іноземців або осіб без громадянства, які проходять військову службу у Збройних Силах України).

Цікаво, що під час голосування за проект закону 6109 полтавський нардеп Олег Кулініч утримався, хоча раніше заявляв, що “підтримує абсолютну більшість законопроектів, направлених на підвищення обороноздатності української армії та соціальний захист учасників АТО. Головне, щоб ці законопроекти були якісно прописані і містили в собі дієві механізми для впровадження тих пільг, про які у них йдеться”. Не голосував і депутат Костянтин Іщейкін: він вважав, що одночасно треба винести на розгляд  ще й законопроект № 6171 з подібною ініціативою. Наполягав також, що питання треба вивчити детальніше, бо фізіологічні відмінності між жінками та чоловіками все ж нікуди не дінеш.

Загалом цей документ підтримали лише двоє депутатів з Полтавщини – А.Река та І.Мосійчук. Інші не голосували.

Що стосується іншого законопроекту, про виплати іноземцям, які служать у ЗСУ, у випадку поранення, інвалідності або смерті, то його підтримали К.Іщейкін  та А.Река. Всі інші, судячи з даних на офіційному сайті Верховної Ради, не голосували або й взагалі були відсутні. Нагадаємо, свою позицію щодо так званих “законопроектів бійців” “Трибуні” знайшли можливість висловити лише 2 з 9 полтавських нардепів.

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018