Верховна Рада планує дозволити водіям їздити без прав та техпаспорта

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №9105 про внесення змін до деяких законодавчих актів для спрощення керування транспортними засобами.

Верховна Рада планує дозволити водіям їздити без прав та техпаспорта

Верховна Рада планує дозволити водіям їздити без прав та техпаспорта

Як пише «Слово і Діло«, проект був внесений до Парламенту 19 вересня 2018 року.

Зокрема, проектом планується скасувати необхідність водіям носити з собою водійське посвідчення, техпаспорт і страховку.

– Пропонується нова редакція частини 1 статті 126, статей 256, 265-1, 267 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка усуває обов’язок пред’являти посвідчення водія і можливість позбавлення водійського посвідчення працівниками поліції. Зміни спрямовані на використання баз даних, що знаходяться у розпорядженні поліції, для ідентифікації особи водія, — відзначають автори в пояснювальній записці.

Таким чином, у разі перевірки, водієві достатньо буде назвати своє прізвище, ім’я, рік народження та ідентифікаційний код або номер страхового поліса. А співробітник поліції сам перевірить у відповідному реєстрі всю необхідну інформацію.

Один з авторів проекту закону, нардеп Мустафа Найєм, уточнив, що такі зміни не стосуються водіїв військових транспортних засобів, іноземців та осіб без громадянства. Також наявність водійських прав потрібна буде для поїздки за кордон.

Як повідомлялось раніше, в Україні можуть посилити відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: