Вчені з’ясували, як мозок формує звички

У цьому маловивченому питанні вирішили розібратися дослідники з МТІ, про роботу яких розповідає Science Daily. Їм вже було відомо, що важливу роль у формуванні звичок грає структура мозку, відома як смугасте тіло, або стриатум.

Вчені з'ясували, як мозок формує звички

Вчені з’ясували, як мозок формує звички

Експеримент з щурами, які отримували винагороду за прохід через лабіринт, показав незвичайні результати. Коли тварина вперше вирішувала задачу, нейрони стриатума були порушені протягом всього процесу, але коли після ряду дослідів щур звикала до неї, збудження фіксувалося тільки на самому початку і в самому кінці експерименту. Після такого формування порушити звичку стає дуже складно, передає «Хайтек».

Метою нового дослідження було підтвердити ці висновки. Для цього вчені знову звернулися до поведінки щурів. Гризунів тренували натискати на два важелі в певній послідовності, наприклад, 1-2-2 або 2-1-2. Правильна послідовність приносила нагороду у вигляді смачного корму, але з’ясувати її щурам треба було самостійно. На навчання треба було кілька тижнів. Після формування звички дослідники виявили в активності смугастого тіла очікувані сплески активності на початку і в кінці завдання.

Тепер вчені впевнені, що виявлена активність нейронів стриатума дійсно відповідає за об’єднання ряду окремих дій в єдину звичку. Мозку досить запустити виконання процедури, а потім повідомити про її завершення. Однак дослідники визнають, що реальна картина може виявитися складніше цієї схеми. Так, дослідники виявили, що нейрони (інтернейрони) смугастого тіла проявляють активність, в той час як збуджуючі нейрони знаходяться в стані спокою. Щоб точно описати нейрофізілогічні основи наших звичок, команді належить вивчити взаємодію двох цих типів нейронів.

Дослідники МТІ прагнуть бути першими у галузі вивчення людського мозку. В інституті впевнені, що це допоможе їм у розробці досконалого штучного інтелекту. Подібні роботи стануть частиною масштабного міжнародного проекту.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: