Важливість імунізації проти поліомієліту

Поліомієліт – важке інфекційне захворювання, яке виникає в результаті потрапляння в організм фільтруючого вірусу, який вражає сіру речовину передніх рогів спинного мозку, а також рухові ядра стовбура, що в результаті призводить до паралічу. Його неможливо вилікувати, однак можна запобігти, зробивши щеплення. Тож, розповідаємо про важливість імунізації та відповідаємо на розповсюджені питання.

Як передається поліомієліт, симптоми, профілактика.

Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, заражену їжу та воду. Поліомієліт зазвичай вражає дітей віком до 5 років, однак він може паралізувати чи навіть забрати життя дитини будь-якого віку, якщо вона не пройшла курс вакцинації. Поліовакцина, застосована кілька разів, може захистити дитину на все життя.

Як повідомляють у МОЗ, інкубаційний період після зараження людини вірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. Прояви хвороби можуть бути різними:

  • Хвороба протікає без будь-яких симптомів, що трапляється у понад 70% випадків. Це робить її особливо небезпечною для оточуючих
  • Лихоманка, головний біль, біль у животі й горлі, нудота і блювання – протягом кількох днів може проявитися один чи кілька з них. Такі симптоми зустрічаються у 25% випадків. Хвороба залишається непомітною через схожість з симптомами грипу.
  • Сильний біль у вражених м’язах і рухові розлади аж до повного паралічу, який може розвинутися за кілька годин.

На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту. Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти хворобі. Для того, щоб сформувати імунітет до кінця життя, достатньо шістьох доз вакцини. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, передбачена вакцинація дітям у віці 2,4 та 6 місяців, з наступною ревакцинацією у віці 18 місяців, 6 та 14 років.

Навіщо дітям дають оральну поліовакцину?

Поліовакцина – єдиний засіб захисту від поліомієліту, паралізуючої хвороби, ліків від якої немає. Важливо забезпечити імунізацію кожної дитини у віці до 5 років. Оральна поліовакцина – безпечна та ефективна, вона врятувала більше 5 мільйонів дітей. Ризик захворіти значно вищий, ніж ризик побічних ефектів після застосування вакцини.

Вакцинація в Україні та Полтавській області

Відповідно до наказу МОЗ України від 10.08.2018 №1471 «Про розподіл імунобіологічного препарату «ІМОВАКС ПОЛІО ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ПОЛІОМІЄЛІТУ ІНАКТИКОВАНА РІДКА», закупленого за кошти Державного бюджету України на 2017 рік», регіони України отримають 400 тисяч доз вакцини для профілактики. Відповідно до потреби конкретного регіону, Полтавщина отримає 11 300 доз вакцини, а найбільша кількість надійде до Одеської області – 34 300 доз, найменшу – Луганська (1 600). В Україні є достатньо якісних та безпечних вакцин, які захистять дитину від смертельно небезпечного захворювання. МОЗ України закликає батьків вчасно вакцинувати дітей від поліомієліту і надолужити пропущені щеплення.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

А я вважаю прививки- зло, не робила і вірю,шо все буде ок.

2019-04-17
Рита
Відповіcти
0

Ніколи не відмовлялася від вакцинації і проти того,що дітей не вакцинубть ,а потім вони становлять загрозу оточуючим.

2019-04-17
Ніна
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: