Вакарчук завітав до Полтави: політична агітація концерт та повітряні кульки

Передвиборча кампанія набирає обертів,хоча у політиків залишилось дуже мало часу для піару. Лідер партії «Голос» Святослав Вакарчук вирішив скористатись нагодою та залучив до агітації «важку артилерію» — розмови про реформи, пропозиції щодо обмежень термінів для нардепів, приправивши це безкоштовним концертом «Океану Ельзи».

Щодо останнього, то на початку презентації він не вважав його агітаційним, проте, коли відвідувачі дочекались можливості запитань, співак-політик визнав, що концерт таки має на меті агітувати за «Голос»… Але почнемо з початку.

Місцева команда «Голосу» організувала зустріч зі своїм лідером у Петровському парку, в самісінькому центрі Полтави. З огляду на очікування провокацій, по периметру парку розсіялись кількадесят правоохоронців. Попід невеличкою сценою розташувались прихильники партії. Неподалік — прибічники проросійського блогера, а віднедавна й кандидата у нардепи, Анатолія Шарія. Останні позначили себе червоними кульками.

Перед початком заходу голова ГО «Нова Полтава» Юлія Городчаніна, яка за сумісництвом є координаторкою «Голосу» на Полтавщині, представила кандидатів у депутати по виборчих округах області: Анну Політучу (144-й ОВО), Ростислава Зауральського (146-й ОВО), Артура Кобзаря (148-й ОВО) та Оксану Гуйду (150-й ОВО).

Доки гості заходу очікували на Святослава Вакарчука, який традиційно для себе запізнювався, кандидати вирішили розповісти про свою діяльність та причини свого хрестового походу до ВР. Аж ось після години очікувань з’явився й сам лідер партії.

На думку Вакарчука, його похід у політику — це вимушений крок, оскільки «громадяни вже не вірять владі». Таку ж мотивацію, за його словами, мають й інші члени «Голосу». Зазначимо, Святослав Вакарчук вже був нардепом у 2007-2008-му роках та представляв на той момент провладну партію «Наша Україна — Народна самооборона».

Нині політик розповів про самомотивацію та головні ідеї партії, власне бачення внітрішньої та зовнішньої політики та окреслив майбутній вектор дій, якщо «Голос» потрапить до парламенту.

— Можливо, що партія “Голос” створилася і йде на вибори тому, що ми розуміємо: нові обличчя зараз — це дуже важливо, але не будь-якою ціною. Тому що цинічні пройдисвіти та покидьки, що сидять у владі, можуть скористатися бажанням і народним гнівом, і під словом “нові обличчя” можуть піти ті, хто нічим не краще, а може, й гірші, ніж попередні, — сказав він.

З-поміж іншого Вакарчук згадав юнацькі часи, коли у 1991-му році Польща переживала кризу, а його друзі та знайомі вивозили зі Львова до Польші безліч товарів, які там були у дефіциті. Він багато чого згадував про проблеми тогочасного сусіда, постійно говорячи, що наразі Польща є великою державою, членом ЄС і НАТО. Приклад Польщі він обрав не випадково, адже на його думку, на Україну чекає схожий шлях розвитку.

Не менше він говорив і про самі реформи — охорони здоров’я, освіти, децентралізації і т. д.

— Багато чую, що після реформи лікарні загинаються, але ви погляньте на ті лікарні — вони без реформи були роками у жахливому стані, — прокоментував стан медичної галузі Вакарчук.

Також він зазначив, що «не можна покидати хворобу, недолікувавши», наводячи аналогію з реформами. Не забув при цьому похвалитись досягненням свого батька Івана Вакарчука, який, перебуваючи на посаді міністра освіти, запровадив ЗНО, попри опір ректорів навчальних закладів.

Зазначимо, разом з впровадженням ЗНО, Іван Вакарчук доручив скоротити та перерозподілити бюджетні місця у ВНЗ. Так, наказом міністра кількість бюджетних місць на гуманітарних напрямах була скорочена на третину, тоді як науковці та архітектори отримали суттєве збільшення. Рішення міністра сподобалось не всім, що спричинило низку скандалів на загальнодержавному рівні.

Не оминув Вакарчук і шансу «притопити» конкурентів.

— Я б заборонив використання слова «геноцид» у політиків, бо геноцид – це Голодомор. Так як певні політики використовують це слово – це спекуляція, що паплюжить пам’ять тих, хто справді загинув від Голодомору, — мовив Вакарчук, натякаючи на Юлію Тимошенко.

З притаманним запалом він багато гоорив про плани та ідеї партії. А тим часом, кількість «червоних кульок» біля сцени тільки зростала — прибічники Шарія вирішили послухати лідера «Голосу» уважніше, адже після виступу політиків планувалася дискусія у форматі питання-відповідь.

Перше питання з натовпу одразу змусило Вакарчука виправдовуватись. Проте, на відміну від попередніх зустрічей з електоратом, вочевидь цього разу він був готовий до таких запитань.

— Ви підписали меморандум про те, що нардепи мають працювати не більше двох каденцій, але у вашій партії є депутати, які вже мають два терміни у Верховній Раді, — запитав один зі слухачів.

— Перше. У списку партії “Голос” немає жодного діючого кандидата. Для нас це принципово і зроблено для того, щоб дати новим молодим обличчям прийти до влади. Друге. Ми прийняли рішення, що ті хороші депутати, які були у Верховній Раді, в яких співпадає бачення з нами, ми сказали: готові підтримати вас, якщо ви підете напряму агітувати до людей на мажоритарних округах. І у нас є декілька таких депутатів — четверо чи п’ятеро. Так от, серед цих людей — двоє таких, які вже провели два терміни в парламенті, — відповів Вакарчук.

Він наголосив, що ті кандидати, які вже були у політиці, знають, що роблять і мають необхідний досвід.

— Бодай хтось з нас повинен же бути досвідченим, — додав Святослав Вакарчук.

Що ж до дотримання норм меморандуму, то тут він зазначив, що термін двох строків почне діяти тоді, коли партія зайде в раду. Зі свого боку він також пообіцяв, що «Голос» ініціює запровадження строку до двох каденцій на законодавчому рівні.

Друге питання стосувалось освіти та навичок у політиці.

Вакарчук розповів аудиторії про те, як отримав міжнародну економічну освіту, вже після завершення навчання на фізматі. Також зазначив, що продовжив власну освіту закордоном.

—Я пройшов навчання лідерства в одному з найкращих університетів — Єльському університеті США, де я певний час мешкав, а потім конкретно з державотворення — в Стенфордському університеті, — відповів Вакарчук на запитання.

На запитання про поєднання політики та творчості співак відповів, що не покине творчість. Ба більше, у вільний час записуватиме нові пісені. Згодом із залу пролунало 2 дещо курйозних і не зовсім зрозумілих запитання:

—Ваші опоненти закидають вам два питання: Марш рівності й ситуація навколо нього, і те, що ви запропонуєте в закладах і ресторанах 20% доплати для тих, хто замовляє російською.

— Друге — це якась повна маячня, я навіть не знаю, як коментувати так дурницю. А з приводу першого хочу сказати: для кожного його цінності в нашій країні повинні бути важливі. Для мене важливі мої цінності — сімейні, — відповів Вакарчук.

—Чи не чекає наш парламент знову ситуація «Лебідь, рак та щука», коли кожен політик тягне ковдру на себе?, — запитала слухачка.

— Це залежить від вас, від вашого «голосу». Я скажу вам, чим ми не готові поступитися — ми точно не збираємося домовлятися, об’єднуватися або шукати спільні інтереси з тими, хто виступає проти європейського курсу України, і з тими, хто є представниками ворога України — Росії. Політика — це мистецтво компромісів. Сядемо й будемо домовлятися, ми це прекрасно розуміємо. Важливо, щоб по принциповим питанням ми мали одне бачення. А лебідь, рак та щука є в кожній країні.

Яким шляхом досягатиметься вирішення конфлікту з Росією та закінчення війни: дипломатичним або спираючись на міць української армії? — запитав атовець Артем Павлов.

— Я хотів би перефразувати вираз «Коли закінчується дипломатія, починають працювати пушки» на «коли завершують пушки, починається дипломатія». Часто війна й дипломатія йдуть поруч. І там, де дипломати не можуть домовитися, починають говорити танки й гармати. Ми зробимо все, щоб на українській території не говорили ні танки, ні гармати, ні рушниці. Але для цього має бути зроблено кілька речей: українська армія справді має бути дуже сильною; держава зсередини має бути сильною: економічно, культурно, для цього треба робити дуже багато реформ, про які ми говоримо; і третє — створення дієвої міжнародної коаліції, яка є стримуючим фактором, у тому числі для Росії. Це три речі в одному, — зазначив Вакарчук.

Відповіді на запитання дещо затягнулись і організатори почали натякати, що Святославу вже час готуватись до концерту, але той зголосився ще відповісти на кілька питань.

—Я – студентка-медик. Нам ввели незаконний американський екзамен IFOM. Зараз тривають суди. Ми шукаємо політичної підтримку, бо вважаємо його незаконним, — висловилась дівчина біля мікрофону.

— Але у мене питання до всіх: чи хочемо ми, щоб випускники медичних університетів були освіченими й кваліфікованими? Ми хочемо знати, що вони після випуску готові нас лікувати, що вони не купили диплом. Я не кажу зараз, добре це чи погано, але нам точно треба зробити якесь оцінювання — проміжне й кінцеве, — тому що так, як це було раніше, вже не може бути.

Між студенткою та командою «Голосу» сталась певна суперечка, в ході якої дівчина зазначила, що вона не проти тестування, але дізналась про нього пізно — ректор ВНЗ повідомила студентів значно пізніше, ніж сама дізналась.

— Інформація щодо нового іспиту була оприлюднена півтора роки тому. Півтора роки тому ректорів ваших університетів, зокрема вашої стоматологічної академії, повідомили про те, що буде введений іспит. Якщо ви шукаєте підтримки, то вам зараз потрібно звертатися до ректорів ваших університетів — це перша проблема, — прокоментувала ситуацію представниця «Голосу» Інна Совсун.

В кінці кінців, всі погодились, що ректорів ВНЗ слід змінювати.

— Хотів би почути ваше бачення щодо села. Після об’єднання до нас не заходять гроші — вони заходять в головне село общини. Як з цим боротись?

— Це не до реформи питання, а до людей. Зараз будуть місцеві вибори — змінюйте їх, ставте нових людей. Якщо вас цікавлять проблеми вашого села і справді хочете змін — ставайте членом нашої команди і йдіть на місцеві вибори, — лаконічно відповів Вакарчук.

Останнім запитанням, на яке встиг відповісти лідер «Голосу», було питання про поєднання політики та концертів ОЕ.

— Чому поєднуєте концерти з політичною діяльністю і не визнаєте це агітацією? Хто платить музикантам за ці концерти?

— Це або мої особисті гроші, або гроші фонду, який ми маємо для благодійних речей і маємо право використовувати за статутом. Жодних грошей ні з партії “Голос”, ні фонду на концерти “Океану Ельзи” не витрачається — це було б неправильно, — зазначив Святослав Вакарчук.

Між іншим він визнав, що концерт є агітацією.

— Так, це агітація… Агітація за гарну музику, смаки і т. д., — додав Вакарчук.

Він також нагадав про минулорічні безкоштовні концерти, у тому числі у Полтаві, та виступи на Майдані під час Революції гідності. Зазначимо, це вже не вперше лідеру «Океанів» закидають використання концертів гурту для агітації, але у групі це кожного разу спростовують.

На завершення Вакарчук сфотографувався з фанами та рушив до Парку «Перемога» давати безкоштовний агітконцерт.

Залишити відповідь
Коментувати

6 Коментарі

Як я люблю творчість Вакарчука і мій голос буде за його голос. Вчора так кайфонули.

2019-07-03
Вероніка
Відповіcти
0

Одного клоуна,такі як ви,уже вибрали. Давайте ще одного виберемо. Хай повністю країною керують усілякі,культурно кажучи,некомпетентні люди. Як у вас,скажімо,зламається ноутбук,ви понесете його на ремонт до майстра в сервіс,чи може до доярки тьоті Каті? А? Тоді чому керівництво країною ви довіряєте бозна кому?!

2019-07-04
Станіслав
0

Чутно було його спів, ну не ходили. Пізно почали. А він ще й запізнився -це неповага до людей,особливо перед виборами. Міг би постараться.

2019-07-03
Тарас
Відповіcти
0

Ще тільки балотується,а вже так постарів.

2019-07-03
Віка
Відповіcти
0

Він зараз має козир- його люди знають як артиста,тому серед невідомих прізвищ легко обрати знайоме.

2019-07-03
Лариса
Відповіcти
0

Та зразу було ясно,шо буде агітація, оце б він їхав просто так виступать.

2019-07-03
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: